Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbüntetett a volán mert a...

Megbüntetett a volán mert a diákigazolványomon nem volt érvényesítő matrica, pedig idén érettségiztem és okt.31-ig érvényes a diákom nem?

Figyelt kérdés
Vagy ez most hogy van? Felvettek egyetemre de az ottani diákom még nem érkezett meg és a régi tudtommal érvényes okt. 31-ig. Hol találok erről hivatalos "tájékoztatást" a neten?
2012. okt. 6. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Az egyetemen kérned kellett volna iskolalátogatási papírt vagy nem tudom hogy ott milyen van. A lényeg az hogy a diákod valóban október 31ig érvényes tehát nem volt jogos a büntetés. Én mindenképp felhívnám az illetékes volán társaságot és megkérdezni hogy ez most mire föl, aztán ha ott csak félre beszélnek, meg elküldenek akkor keressél valami ügyvédet aki keni vágja ezeket a dolgokat és tőle kérdezd meg hogy mi a teendő meg persze az egyetemen is kérdezzél rá.
2012. okt. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Erről az egyetemen annyit mondtak hogy felesleges az igazolás mert okt. 31-ig nyugodtan mehetünk/utazhatunk a régi diákunkkal és akkor majd adnak ideiglenest ha okt. 31-ig nem jön meg az új diák.... Hát ennyi...
2012. okt. 6. 10:47
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
én úgy tudom h kell rá matrica, h érvényes legyen október 31-ig. nálam is már b.szakodtak ilyennel buszon/vonaton, aztán kértem az egyetemen ideiglenes diákigazolványt. azóta azt mutatom fel, és semmi gond nincs belőle. sztem te is kérj.
2012. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%

A diákigazolványod október 31-ig érvényes. Bérlettel utazol? Mert diákbérletet a lakóhely és az iskolád között válthatsz csak. Namármost ha Te már egyetemre jársz, akkor a régi diákkal diákJEGYET vehetsz, de diákBÉRLETET NEM!!


Úgyhogy ha bérlettel utazol, ne reklamálj, mert csakis Te járhatsz rosszul. Hogy máskor elkerüld az iylen helyzetet, vagy kérj ideiglenest, vagy bármelyik nagyobb pályaudvaron kérhetsz útviszony igazolást, amikkel használhatd a régi diákodat is bérlethez.

2012. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jegyet vettem, nem bérletet! :)
2012. okt. 6. 11:42
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs rajta matrica akkor jogosan büntettek meg
2012. okt. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na és honnan szerezzek matricát a régi diákomhoz?-.-" a régi sulimba nem adnak, az új diákom nincs kész és még a felsőbb évesek sem kaptak matricát mert még nem érkezett meg a sulihoz... -.-
2012. okt. 6. 11:52
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem volt jogos, verd ki a balhét!
2012. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Valami hivatalos erről van fent a neten? Hogy tényleg okt. 31-ig érvényes? (kinyomtatom, és ha netalántán legközelebb ilyen lenne, akkor azt meg tudom mutatni az ellenőrnek/sofőrnek.
2012. okt. 6. 12:00
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Ha jegyet vettél, akkor pedig minden rendben van. A bírságot nehogy befizesd.
2012. okt. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!