Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez nagyon nagy...

Szerintetek ez nagyon nagy baj? És ha felvételizek egy iskolába, esetleg nem tudnám valahogy igazolni a tanárokkal, hogy nem vagyok hülye matekból, csak a jegyeim rosszak?

Figyelt kérdés

Szóval az a problémám, hogy 8.-os vagyok és ugye lesznek a felvételik, ilyesmik és eddig 1-es - 2-esre állok matekból. Csakhogy az a baj, hogy én matekból valamiért olyan vagyok, hogy órán, amikor a tanár magyarázza nem értem, csak itthon, amikor magamtól oldok meg feladatokat, ilyesmi, szóval csak akkor jövök rá és úgy értem meg igazán. Viszont eddig csomó 1-esem meg 2-esem van matekból, pont emiatt, mert órán nem értettem, másnap írtunk, szinte semelyik kérdésre nem tudtam válaszolni, aztán hoppá, rájöttem, hogy hogy kell...

Csak már előre félek, hogy mi van, ha ez megint így lesz, év végéig és mikor megyek felvételizni, megnézik a jegyeimet és látni fogják, hogy hmm, ez tök hülye matekból, akkor ne is vegyük fel, közbe nem vagyok hülye, csak inkább magamtól jövök rá...

Lehet, hogy ez így hülyén hangzik, de ez van. És a legviccesebb, hogy amikor a tanár előre szólt, hogy köv. órán matekdoga, még ott számolgattam egész este az ilyen feladatokat, és nem értettem, csak pont a matekdoga UTÁN esett le...Mondjuk mentségemre szóljon, hogy azért napközben amúgy is elég béna vagyok, mert az utóbbi pár évben elég rosszul alszok, meg ugye reggel korán is kell kelni, olyan korán még nem is tudok enni, kaját meg néha elfelejtek magamnak csomagolni és így egész nap fáradt és éhes vagyok a suliban...És gondolom ennek is lehet egy kis köze hozzá, hogy miért írok matekból ilyen dogákat...

Szóval szerintetek ezzel mit csináljak? Már azon gondolkodom, elmegyek egy pszichológushoz és íratok valami papírt, hogy normális vagyok... Vagy esetleg jobb színben tűnhetnék fel, ha látnák, hogy az írásbelin már jók az eredményeim?

15l


2012. okt. 28. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Régen voltam általános iskolás de ilyen felvételi nem csak gimnáziumokban van? Miért nem mész szakmunkásba és szerzel egy jó szakmát?
2012. okt. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem 1-es meg 2-essel ne akarj gimibe menni, ha mégis akkor ne pszichológushoz menj hanem matektanárhoz!! De én is rájöttem, hogy nagyon sok múlik a tanáron. A kialvatlanság közrejátszhat de nem mindig és nem ennyire, de magamon is észrevettem, de gimibe járok és elég sokszor nem alszok.
2012. okt. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező!

A tudást azt ott mérik, és akkor. Nem pedig holnap meg holnapután. Nem bántani akarlak, de amit te írsz, az nem más, mint hiányos, és kevés tudás. Viszont az, hogy másnapra megoldod, azt jelenti, megvan benned a képesség. Ezt csak gyakorlással,tanulással tudod pótolni. Azért mégsem járható az az út, hogy a beteg fekszik a műtőasztalon, és holnapig várjon a doktorra, mire eszébe jut neki, mit is kellene csinálnia. És addig ad neki papírt. Mondd el a problémádat a tanárodnak, és kérjél tőle segítséget, tanácsot. A matekórán mindig a tanárhoz legközelebbi padon üljél. És eszedbe se jusson feladni a továbbtanulási tervedet. De dolgozz meg érte. Írjál nekem, hátha tudok segíteni.

2012. okt. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem csak az a baj, hogy hiányos a tudásod, hanem az is, hogy nagyon görcsölsz. Nem szabad!

Járj tanárhoz, és gyakorolj nagyon sokat!


Sajnos általános jelenség, hogy a reáltárgyak nehezen mennek, főleg a matek. Nagyon rosszul tanítják.

2012. okt. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még az, hogy rosszul tanítják, de nekünk a matektanár egész órán a műkörmét nézegeti...
2012. okt. 28. 21:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, azért általánosban nem deriválni és integrálni tanítanak.

Értem én, hogy van, aki nem olyan penge matekból, de ha neked csak 1-eseid meg 2-seig vannak, ott nagyobb a probléma, és nem csak arról van szó, hogy több idő kell neked, hogy felfogd a dolgokat!!!

2012. okt. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván a tanár hibás!
2012. okt. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De nem csak nekem vannak, ilyen jegyeim, hanem még sok másnak is. Meg úgy belegondolva, eddig csak olyan emberekről tudok az osztályban, akiknek 4-esei és 5-ösei vannak, akik a) járnak külön matektanárhoz, mert a szülei keresnek annyit, hogy ezt megengedhessék maguknak

b) a szülei közül valaki matektanár, vagy csak matektanár volt

c) bár nem is jár matektanárhoz és nem matektanárok a szülei, mégis veszik a fáradtságot, hogy elmagyarázzák neki, nem pedig az van, mint pl. nálunk, hogy anyámék hazajönnek délután, utána onnantól kezdve nem lehet hozzájuk se szólni szinte, mert nem hallják tőlem a tv-t.

2012. okt. 28. 22:07
 9/9 anonim ***** válasza:

A matek tanuláshoz gyakorlás kell. Szépen leülsz és minden nap megcsinálod az órai feladatokat háromszor négyszer.

Dolgozat írás ellőtt pedig mindent szépen újra csinálod.

Matek kettessel csak szakmunkásba fognak felvenni amivel semmi baj sincs.

2012. okt. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!