Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős a gimnáziumban. Mindig is szerettem rajzolni, festeni, sokat mondják, hogy művészeti irányban kéne továbbtanulnom, de én fizika-biosz faktos vagyok, mert mindig is orvos szerettem volna lenni, és a szüleim is ebben támogatnak.

Viszont a kémia fakt nagyon nem ment, és idén, utolsó évben átváltottam fizikára és ezerrel pótolok. A bioszt nagyon szeretem és tudom is, a fizikával meg birkózok.

Viszont valahogy nem érzem magam elég okosnak ehhez az egészhez. Sokan mondják, hogy az orvos munka nagyon nekem való, meg hogy okos vagyok és jó leszek benne, sokan viszont nem értik, hogy miért nem a grafikával foglalkozom, hiszen abban vagyok tehetséges.

És néha én sem értem, miért akarok ennyire orvos lenni, miért választom a vért izzadós utat, amikor a művészeti irányba könnyedén elmehetnék.

Egyrészt nem szeretnék lemondani arról az álmomról, hogy orvos legyek, másrészt meg már úgy is érzem, hogy utolsó évben már túl késő lenne, és fölöslegesen szenvedtem volna ennyit, ha most átmennék művészetre, mert a kettő teljesen ellentétes.

Nem tudom, hogy mit tegyek...hogy képes vagyok-e az orvosira...


2012. okt. 30. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha van hozzá akaraterőd menni fog az orvosi is.
2012. okt. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szeretném az orvosit, csak nem tudom, nem fogom-e egész életemben bánni azt, hogy nem mentem el grafikusnak, és választhattam volna sokkal könnyebb utat. (és ezzel nem azt mondom, hogy grafikusnak lenni könnyű, hanem azt, hogy azt csinálnám munka szerűen, ami a hobbim)
2012. okt. 31. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!