Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy itthoni közgazdasági...

Egy itthoni közgazdasági főiskola a nehezebb vagy egy angol? Mit gondoltok, a magyar oktatás még erősebb mint a briteké? (Most nem pl Oxfordra és Cambridge-re gondolok)

Figyelt kérdés
Nem tudom mert mondanak ezt is-azt is...Szerintetek mennyi lehet a különbség a két ország oktatása között? Persze mindenhol tanulni kell de még is? Ha tud valaki valamit szívesen akkor megkérem írjon. Előre is köszönöm!

2012. nov. 5. 18:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Az, hogy a harom vilagranglistan mindossze ket magyar egyetem szerepel (ELTE, SZTE), a listak vege fele, ellenben Nagy Britannia tobb tucat egyetemmel van jelen a listakon, talan elarul valamit. Nem kell ehhez Cambridge vagy Oxford, ezek kulon kategoriak, vilagszinten top 10-es egyetemek, Imperial, UCL vagy Edinburgh se, hanem egy University of Manchester, Liverpool is tonkreveri pl. az ELTE-t kutatasban. Es a diakok minosegeben is, az utan plane, ahogy felhigult a magyar felsooktatas.


A taulas, es a rendszer teljesen mas, de egy epkezlabb, kozepesen eros brit egyetem (nem csucs, szimplan "jo") sokkal nehezebb, mint barmelyik magyar gazdasagi foiskola. A tanitas ezerszer diakkozpontubb, torodnek a diakkal (micsoda meglepetes...), az oktatok sokkal-sokkal segitokeszebbek, az egyetem kore epitett szolgaltatasok profibbak (nem egy USA szinten, mondjuk), stb. nehezen osszehasonlithato a ket vilag. A penzt es az egyetemek erosseget felreteve is, az angolszasz rendszer figyel a diakra, a magyar meg poroszabb a nemet rendszernel...

2012. nov. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!