Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen okokból kifolyólag...

Milyen okokból kifolyólag rúghatnak ki egy tanulót a kereskedelmi szakmán belül?

Figyelt kérdés

Eladó vagyok, és kezdem utálni a jelenlegi "munkahelyet" ahol a gyakorlatom van. Annyira nincsen energiám bemenni...mert eddig szerettem oda menni, de ma már görcsbe rándul tőle a hasam.


Szeretnék boltot váltani, de a szüleim nem tudnak róla. Milyen okokból rúghatnak ki tanulókat, illetve ha nem kirúgnak, milyen dolog miatt küldhetnének haza a mai napra, esetleg a holnapira?



2012. nov. 6. 05:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez hülye ötlet, hogy kirúgatod magad a boltból, mert az egész intézményből is eltanácsolhatnak miatta. Ilyen lehet pl a lopás, vagy szándékos üzemi baleset stb. Károkozásra biztosítva vagy a Tanuló Szerződés értelmében, de ez nem járható út.


A problémák azért vannak, hogy megoldjuk őket. Mégis mi az oka, hogy ott akarod hagyni a boltot? Szívat a kollega? Az mindenhol így van. Hülye vásárlók jönnek be? Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés.


Én is belestem majdnem ebbe a hibába, hogy váltani akartam. Az volt a szerencse, hogy vártam még 1-2 hetet, és sikerült jól kijönnöm a többi eladóval, ugyanis csak én voltam ott gyakszin, senki más az osztályból. Az lett a vége, hogy eltoltak SZKT-ig, minek vizsgafelmentés az eredménye. Ahova meg menni akartam, azok éppen csak kettessel végeztek a szakmai vizsgán.


Ha végképp el akarsz menni, akkor mond meg a szüleidnek, hogy gyakorlati helyet szeretnél váltani és kész. Lehet, hogy rámenősnek kell lenned, de a célodat el kell érned. Vagy így, vagy úgy. Problémamegoldás nem sikerül talán, akkor a tanulmányi eredményed se lesz kielégítő, és meg is bukhatsz. Ezt biztos nem szeretnék. De ezt csak akkor, ha nem sikerül kezelned a munkahelyen felmerült helyzetet.


21/F

2012. nov. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A munkatársakkal jól kijövök azzal nincsen gond. A gond nálam a azzal van h alkatomnál fogva nem vékony vagyok hanem duci. Kicsit nehezemre esik nehéz dolgokat emelni pl tejosztályon. Egyedüli tanuló vagyok ezen a héten és mindig átraknak a tejre ahová utálok járni. Eddig egyébként sajtpultban voltam és imádok ott lenni. S a boltom a hosszú hétvégén befolyt összege 14 millió volt. Ezzel eddig nincs is baj itt nekem azzal van bajom h sok osztályon kevés ember van s úgy szoktak megszivatni h egyedül beraknak a tejre, ami kb. Három emberes meló. S f*

sz ki van h csak én létezek ott miközben ha nem lennék ott is kéne valakit szerezni de plus embert eszük ágában sincsen felvenni.

2012. nov. 6. 13:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt a hetet még bírd ki, és majdcsak visszajön az a másik diák. Aztán minden visszaáll a normális kerékvágásba. De hogy kirúgatod magad felejtsd el! Inkább normálisan vált gyakorlati helyet, az alábbiakat tudom ajánlani:

1. Ha vidéki vagy, akkor keresd meg a helyi vagy a szomszéd falusi boltost, lehet hogy alkalmazni fog.

2. Városban is kisebb üzleteket keress, mert a hiper-és szupermarketek csak pakoltatnak az emberrel (lásd tej) de tanítani nem nagyon, vagy egyáltalán nem fognak.

3. Keresd meg az of-t, vagy a gyakorlati oktatódat a suliban, ők segíteni fognak új gyakorlati hely után nézned.

2012. nov. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!