Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi után Okj-s képzés,...

Érettségi után Okj-s képzés, majd külföldi elhelyezkedés. Van értelme?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek. Igazából minden tantárgy megy, nem is aggódok amiatt, hogy felvennének-e valamilyen magyarországi egyetemre. De az itthoni felsőoktatás annyira elkeserített, hogy nem tudom, van-e értelme. Érettségi után nem lesz szakma a kezemben, ezért gondolom, hogy valamilyen Okj-s képzés elvégzése után, ha lehet, irány külföld. Tippek, ötletek? Ti mit tennétek?

2012. nov. 18. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az itthoni OKJ-t nem nagyon fogadják el külföldön.
2012. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam valahol, hogy jár hozzá egy úgynevezett Europass is, amit külföldön elfogadnak...na de még utána nézek!
2012. nov. 18. 18:47
 3/13 A kérdező kommentje:
„Európán belül az elhelyezkedés némi nyelvtudással és megfelelő elszántsággal ma már nem nehéz, ebben segít az Europass bizonyítvány is, ami a magyar OKJ-s bizonyítvány tetszőleges európai nyelven kikérhető útlevele" Ez az eduline.hu-n volt...
2012. nov. 18. 18:49
 4/13 anonim ***** válasza:

Akkor mi a gond. Ha elfogadják ok :D

Amúgy, nekem is ez a tervem csak egyetemmel. Konkrétan mi keseritett el? Magyarországon azért elég jó egyetemek vannak. Mondjuk függ a szaktól is.

2012. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Attól tartok, mire én odaérek, hogy felvételizzek valahova, már minden fizetős lesz, ez pedig igencsak rányomja a bélyegét az egészre. Amúgy az egyetemekkel nincs bajom, sokkal inkább az állammal, ami elég rossz helyzetbe sodorja még ezeket is, noha van bennük haszon. Végülis, nem még el semmit, csak a lehetőségeket keresem.
2012. nov. 18. 18:58
 6/13 A kérdező kommentje:
* döntöttem... az lemaradt. :D
2012. nov. 18. 18:58
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Hagyjuk már az egyetemeket :DD. A tudásra kíváncsiak, nem a fenéktörlésre jó diplomára. Tanulj ki egy jó szakmát, nyelvet, és irány külföld! Fele annyi idő alatt kikerülhetsz, nem is kell ebben a retek országban ledolgoznod éveket (az egyetemistáknak igen).
2012. nov. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én úgy vettem észre, hogy még a legbutább emberek is egyetemre járnak, diplomát szereznek... Nagy divat lett ez. Nem fikázni akarok az egyetemeket, vannak nagyon kemény szakok is, ezt látom rokonaim példáján. De ha nem pl. nem mérnöknek tanulnék, biztos nehezen/nehezebben találnék munkát. Vesztemre pedig imádom az irodalmat, sokáig terveim között volt, hogy egyetemen tanuljam, de azért... éhen halni nem akarok.
2012. nov. 18. 19:06
 9/13 A kérdező kommentje:
*-az és nem... hupsz :D
2012. nov. 18. 19:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért sok mindent nem tudtok.

1: NEM MINDEN egyetemen van a hallgatói szerződés(amit írtatok hogy utána itthon kell maradni) és abszolút nem minden szakon ez főleg például az orvosin érvényes és amúgy meg tök jogos. Miért költsön az állam pénzt a taníttatásodra és adjon diplomát ha utána külföldön "kapják vissza a haszont?"Magyarországon meg közbe háziorvos hiány van?Persze azt aláírom hogy a fizetÉs elég szomorú.

2: OKJ végzettséggel nem jut sehova.Pláne nem külföldön ott kell a diploma vagy szerencse életrevalóság és kapcsolatok.Ez a két lehetősÉg létezik.

3: Nem tudom hogy tudtátok-e hogy azért a magyar felsőoktatás elég színvonalas nemhiába fizetik meg a magyar szakembereket meg kinn és becsülik meg őket mert tudják hogy itthon mindent megtaníttatnak velük.Ez tény.

3: Azt is hozzátenném hogy külföldön alig létezik olyan mint itthon hogy az állam finanszírozza a továbbtanulást kinn minden fizetős.Amerikában a gyerek születése óta gyűjtenek a szülők az egyetemre.Ausztráliában milliókba keroúnek a jó szakok plusz tanulói vízum ami megint csak sok pénz.És Európában is hansonló a helyzet.

Először tájékozódj aztán dönts.

2012. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!