Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki diszkalkuliás, az milyen...

Aki diszkalkuliás, az milyen jelek alapján gondolt legelőször arra, hogy valami komoly probléma van a számolási készségekkel?

Figyelt kérdés

2012. dec. 30. 15:52
1 2
 11/14 anonim válasza:

Ja, és azt hogy diszkalkuliás vagyok azt nem is olyan rég tudtam meg. A szüleim nem mondták meg így konkrétan, hogy ezért nem megy nekem, ez az én bajom, nem nevezték meg a dolgot. Amikor a főiskolára jártam, szóba jött a matek, és kérdezgettem őket, hogy mi is volt pontosan a pszichológusnál, mit mondott, stb, és akkor mondta anya hogy azt mondták diszkalkuliás vagyok és papírom is volt róla. Kérdeztem őket hogy miért nem mondták ezt meg korábban? Miért nem mentettek fel matekból? Miért kellett ezt az egészet végigszenvednem ha tudták mi bajom van? Mondták hogy nagyon sajnálják, hogy nem tettek valamit, de hogy ők sem gondolták hogy ez ilyen komoly probléma...így utólag ők is máshogy csinálnák.

Akkor elolvastam a neten, hogy mit jelent a diszkalkulia. Hát teljesen ledöbbentem, nagyon sok minden igaz volt rám, amit ott írtak.

A számolási nehézségeken kívül, nehezen tanultam meg az órát, sokáig nem tudtam melyik a jobb-bal kezem, nehezen tájékozódtam (mind a mai napig), mikor beírattak táncolni, nem tudtam megjegyezni a lépéseket, ezért abba kellett hagynom. Amúgy imádok és tudok is táncolni, csak ösztönből, nem úgy, hogy meg kell jegyezni a lépéseket, a koreográfiát..


Szóval így utólag, elolvasva a leírást, voltak jelek bőven, hogy az vagyok ami. Csak nem tudták a szüleim hogy mennyire komoly probléma ez, nem olvastak utána...

2013. febr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos szomorú, hogy ma itthon még csak itt tart a dolog: szakértői véleméány -> felmentés. Holott olyan módszerek vannak, amelyek segítségével közel olyan jó lehetőségei lesznek később a gyereknek, mintha nem is lenne ilyen tanulási zavara.

Sok idegennyelvű forrást elolvastam, és ott szakértői körökben fel sem merül a felmentés, csupán a tanítási módszeren kellene változtatni, illetve részkészségeket fejleszteni. Ha bárkinek a gyerekének is ilyen gondja lenne, próbáljon meg ebbe az irányba érdeklődni.


Köszönöm a válaszokat.

2013. febr. 4. 10:47
 13/14 anonim ***** válasza:

"Holott olyan módszerek vannak, amelyek segítségével közel olyan jó lehetőségei lesznek később a gyereknek, mintha nem is lenne ilyen tanulási zavara."


Azért ez erős túlzás. Vannak a diszkalkuliának különböző súlyossági fokozatai, enyhe esetben ez igaz lehet, de sajnos nem mindenkinél megy. Van, akinél a legjobb hagyni az egész általános iskolás matekot, és olyasmikre kell inkább mechanikus módszereket tanítani, hogy hogyan kell két termék árát összehasonlítani, az órát leolvasni, menetrendet használni (ott is ki kell választani a gyorsabb buszt, amihez néha még mértékegységátváltás is kell) stb. Nagy nehézség, hogy a malmok lassan őrölnek, a vizsgálat, ami a felmentéses papírig vezet, több alkalomból áll, és ha a szülő a közepén félbehagyja, akkor semmire se megy vele.


Persze jobb lenne az ilyen gyerekeknek a teljes felmentés helyett egyéni haladási ütemet lehetővé tenni, szöveges értékelést adni (ahol részletesen leírják, hogy milyen részfeladatok mennek már neki és mik nem), a közös matekórákon pedig egyéni feladatot kaphatna, hiszen a többiekét úgysem érti. De sajnos sok pedagógus erre abszolút nincs felkészülve.

2013. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Baromi nehezen tanultam az analóg órát, rosszul becsülöm meg az időtartamokat, és a számolással (algebra) is akadnak mai napig gondok. Számológép vagy papír mindig van nálam.


25/N

2014. máj. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!