Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell megállapodást...

Hogyan kell megállapodást kötni a céggel akikhez szakmai gyakorlatra megyek úgy, hogy ne kelljen semmit fizetniük?

Figyelt kérdés

Szóval feladatom nem lesz, csak bejárok kérdezősködni, hogy a szakdolgozatot meg tudjam írni, mivel nem dolgozok majd, ezért normális, ha nem kapok fizetést. Ha a cég nyilatkozik róla, hogy nem ad fizetést, de letudhatom ott a szakmai gyakorlatot, akkor is kell járulékokat fizetniük utánam, de nem akarom őket terhelni, ha már ilyen rendesek voltak.

Hallottam ismerősömtől, hogy sokan 2x6 hétre kötik meg a megállapodást (12 hetes a szakmai gyakorlat). De nem tudom, hogy így be kell-e jelenteniük vagy járulékokat kell-e fizetniük, illetve hogy milyen szabályok vonatkoznak erre az esetre.

Válaszotokat előre is köszönöm!


2012. dec. 30. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy tanárom mondta, hogy 6 hétnél hosszabb szakmai gyakorlat esetén a törvény szerint nem dolgoztathatnak ingyen. Ezért kötik 2×6-ra.
2012. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szakmai gyakorlati szerződés, nálunk senki nem kötött szerintem szerződést csak azt amit a suli ad az aláírták.

Már megvan a hely? Mert ha nem azért ne híd, hogy mivel nem kapsz pénzt nem kell bemenned dolgozni. Oké a 300 órát nem kell ledolgozni de a 150-et azért elvárják. Végül is ő tesz szívességet, hogy fogad.

2012. dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A hely megvan, ők mondták, hogy feladatot nem kapok, dolgoznom nem kell, csak lehetőséget adnak, hogy bejárjak a céghez, szétnézzek, mi hogy működik, kérhetek tanácsot, segítséget a dolgozathoz.

Arra lennék kíváncsi, hogy ha 2x6 hétre írjuk alá a megállapodást akkor be kell jelenteniük, de nem kötelesek fizetni? és akkor járulékok sem terhelik őket?

2012. dec. 30. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!