Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki tudja, hogy milyen az...

Ki tudja, hogy milyen az amerikai oktatási rendszer? Az óvódától a felsőoktatásig érdekelne.

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 20:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én így tudom:

4 évese kortól járnak iskolába az első pár év iskola előkészítő vagyis óvoda aztán 6-7 éves kortól általános és ha jól tudom a k9zép iskola a gimnázium 4 éves 13-14 évesen kerülnek be és 18 éves korukban érettségiznek aztán jön a fősuli ami hasonló a általunk most bevezetett bolgonához.

Aki jobban tudja írjon!

2009. aug. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

A színvonalról elég sok rosszat hallottam.Pl.egy regényirónő az önéletrajzában írta,hogy 4 gyerekes anyukaként szeretett volna jövedelemhez jutni.A házukban 2 szobát berendezett iskolai padikkal,táblával,mellé WC,öltözőhelyiség.Meghirdette az újságban hogy 1.-2. osztályosok tanítását vállalja.A testvérével közösen,diploma nélkül,engedélyek nélkül 10 évig működött az iskolája.

Egy interjúban mondta egy hölgy,hogy főiskolát végzett-.A riporte krédésre elmondta,hogy csak egy szakot hallgatott és háztartásvezetésből van diplomája.

Ezek alapján nem csodálom,hogy az amerikaia műveltségéről olyan rossz vélemények vannak.

Biztosan vannak jó iskolák is,de azok drágák.


.

2009. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Én hallottam olyat, hogy pl matekból ami nekünk gimis anyag, abból nekik elég sok az egyetemre marad, és sokan még hírből sem hallanak olyasmiről, ami nálunk fontos pl egy egyetemi képzés alatt ( pl mateknál maradva: deriválás/integrálás)

Szóval jóval kevesebb lexikális tudást kérnek az USA-ban...

2009. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Na van itt kavarodas keremszepen! ( USA-bol irok, nem debil vagyok, csak nincs ekezet). Az ovoda es a bolcsi nem ingyenes es altalaban nem is egesznapos. 5 eves kortol van iskola es onnantol kezdve rendes elso osztaly van. 12 evesen kerulnek be a gyerekek a kozepiskolaba ahol 17 evesen erettsegiznek. Es igen , elegge mas az oktatasirendszer. Altalaban hazi dogak vannak, vagy prezentacio, esszek de tobbsegeben tesztek. Az erettsegi is ennyi , teszt ami tenyleg teszt tehat 4-bol mond meg mi a helyes. Valoban nem tul nagy a lexikalis tudas es egyaltalan, inkabb kepessegeket fejlesztenek. Pl tortenelembol gyakorlatilag tenyleg csak a sajatjukat tanuljak, vilagtoribol is csak annyit amiben szerepelnek , bioszbol meg nincs is nagyon elmeleti oktatas csak gyakorlat, boncolas, mikroszkop, abrak. A matek is necces, begyakorolnak mindent jol az igaz, de az elso foku egyenlet gimi vegebenjon csak elo. Masodfokut meg altalaban mar csak matek szakon tanulnak egyetemen. Na hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha van kerdesed irj batran.
2009. aug. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Köszi a válaszokat.
2009. aug. 26. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még arra lennék kíváncsi, hogy hogy hívják az iskolákat és mi a különbség köztük, mint pl. mi az a high school, meg secondary grammar school meg ezek. Meg még azt nem értem, hogy ha amerikai filmeket nézek mindig az van, hogy már rég felvették őket az egyetemre, de még mindig bejárnak a középsuliba. Ez hogy van?
2009. aug. 26. 12:08
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
A high school a középiskola amerikai megnevezése, a secondary grammar school ugyanaz, de azt nem használják az USA-ban, az az angol megfelelője. Tehát mindkettő középiskolát jelent. Az USA-ban inkább a public és private school között van nagy különbség. Vannak olyan gimik, ahol majdnem annyi a tandíj, mint egy egyetemen. A gimi gyenge, sok tárgyat nem is tanulnak. Pl. van aki soha életében nem tanul földrajzot vagy kémiát. De az egyetem keményebb sok szempontból, de ez nem mindig a tanulás mennyiségében nyilvánul meg. Én közgazdászként végeztem itt az USA-ban. A matek olyan az egyetemen, hogy Magyarországon gimi elsőben nehezebbet tanítanak. Magyarországon kb. 10-szer annyi matekot tanítanak, mint itt... sokat adnak a formára. Nemcsak a helyesírásra, de arra is, hogy hogy adsz be egy dolgozatot (APA style, Chicago stb). Magyarországon ilyenekkel nem foglalkoznak, de itt nagyon komolyan veszik. Tesztek vannak és sokkal több esszé, mint Magyarországon. Itt jobban meg lehet tanulni esszét írni, mint Mo-n. Gyakorlatiasabb az oktatás. Nekem tetszik/tetszett.
2009. szept. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
köszi:)
2009. szept. 23. 20:19
 9/18 anonim válasza:
100%
Engem az érdekelne hogy lehetséges az hogy jelentkeznek egyetemre és már az érettségi előtt megjön a felvételi eredménye. Ez alapján akkor kimondható az is hogy érettségi nélkül is felvesznek egyetemre? Mert nekem ez is átjön ebből...
2010. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
29%

hát én személy szerint ne mbánom hogy iylen poroszos oktatási rendszer van Mo-n. nagyon is jó hogy sok mindent tanulhatunk, még ha nem is érdekel, mert bárhol bármikor előjöhet, és akkor tudok beszélni róla..

sajnos az utóbbi idóben tönkreb--szták ami jó volt,, felsőoktatás egy nagy ratyi

2011. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!