Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nagyon lassú...

Mit tegyek, ha nagyon lassú vagyok a tanulásban?

Figyelt kérdés

Szótárazás, jegyzetelés nekem nagyon nehezen mennek... iszonyatosan lassú vagyok és koncentrálni és nehezen tudok. Tudtok valamit, amitől kicsit jobban mennének nekem ezek a dolgok?

Köszönöm



2013. jan. 2. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ezek pont ilyen lassabban folyó munkák. Túl kell élni, sok türelem kell hozzá. Közben ne csinálj mást, próbálj meg a dolgodra koncentrálni, gondold azt, hogy ha ezt most megszakítás nélkül megcsinálod, csak arra figyelve, akkor hamarabb elkészülsz.

Én úgy is szoktam, hogy adok magamnak mondjuk 45 percet, és utána csinálhatok valami szórakoztatóbbat. De azalatt a 45 perc alatt semmi másra nem figyelek, csak a feladatomra.

2013. ápr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem meg figyelj másra is.

Én órán kevésbé tudok figyelni, pont mert régen 45, most egyetemen 90 percig kell koncentrálni, egyszerűen nem megy.


Itthon mindig megy a gép, néha egy-két diát, egy-két bekezdést odafigyelve, logikusan, ha kell, többször, de nem magolva átolvasok, és akkor frissítek egy oldalt a neten, vagy farmville-n aratok. Aztán megint egy-két dia, pár bekezdés. Ha jó passzban vagyok, fél órát is bírok tanulni egyhuzamban, de akkor már elfáradok.


Próbáltam gép nélkül tanulni, de hamar elálmosodtam, végképp nem tudtam koncentrálni, elgondolkoztam, majd elaludtam. Így a tanulás még tovább is tartott, mint net mellett.


Van, aki arra esküszik, amit első ír, van, aki úgy van vele, mint én, hogy úgyse megy egyfelé koncentrálni.


Viszont tanulj sokat, így a szorgalmaddal kompenzálsz, ráadásul edződhet az agyad.


Ne magolj, lehetőleg sehol se.

Mindent képzelj el magad előtt, rajzolj ábrákat, kis rajzokat, vázlatolj ki mindent, saját szavaiddal, sok ábrával, sok színnel.


Nekem ezek segítettek.


Amúgy én is nehezen, lassan tanulok.


Ne halogass.


Nekem az válik be, hogy minél több napon, viszont egy napon minél kevesebbet.

2013. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!