Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megteheti egy történelem...

Megteheti egy történelem tanár az érettségi előtt álló osztályokkal, hogy nem adja meg a tétel címeket csak témaköröket ami szerint tanulniuk kell? Gyakorlatilag csak az érettségin fognak szembesülni vele mit is takar egy-egy tétel.

Figyelt kérdés

2013. jan. 8. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Nem teheti meg, a tételeket lekell adni hogy a tanulók kidolgozzák azt majd megtanulják ha érettségin derülne ki akkor szinte mindenkinek bukás vagy 2-3 as jönne össze maximum és ez azért nem éppen valami jó, ezt ki is vizsgálják ám ha így van.
2013. jan. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ilyen esetben kihez lehet fordulni?
2013. jan. 8. 11:31
 3/8 reptoid ***** válasza:
100%

Természetesen igen. Mást nem is tehet hivatalosan, csak a témaköröket lehet kiadni középszinten.


Az, hogy egyes tanárok témakör néven kiadják a tételeket, vagy minden második évben ugyanazok a tételek vannak, és pl. ugyanazt az ötöt rotálja, az ő döntése, felelőssége. Egyébként nem szabad kiadni a tételeket.

2013. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvileg nem tehetik meg, gyakorlatilag nálunk ezt csinálták érettségi évében. Én azt tudom tanácsolni, forduljatok felsőbb évesekhez, hogy nekik milyen tételek voltak! Nem érdemes az egészből cirkuszt csinálni... (sajnos a tanárnak mindig is nagyobb hatalma lesz és meg tud szívatni érettségin)
2013. jan. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Valószínűleg félreértetted a kérdésem. Az volt a kérdés, hogy a tételek címét oda kell-e adnia, hogy a diák kitaudja dolgozni és fel tudjon készülni.

pl. 1.tétel II. Világháború stb.

Nem a kidolgozott tételekre gondoltam.

2013. jan. 8. 11:40
 6/8 anonim ***** válasza:

ahogy tudom megteheti. a tanár jóindulatán múlik, hogy kiadja-e a tételcímeket vagy nem.


mellesleg: emelt szintű szóbelin is csak témaköröket adnak ki. és most lehet mentegetőzni, hogy "de az emelt szintű", de oda akkor is veled (jogilag) egyenrangú emberek jelentkeznek. vagyis ha ők tudják dolgozni a témaköröket, akkor te is.


ui.: tavaly infó emelt szóbelire is én dolgoztam ki a 9 témakört, és ott először találkoztam a konkrét tételcímmel, mégsem buktam meg.

2013. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es voltam, nem értettem félre a kérdésed.

Minden tanár mást mond, hogy kiadhatják-e illetve nem. Nálunk is ez volt, hogy konkrét címeket nem akartak kiadni, csak témaköröket. De azért mondtam a felsőbb éveseket, hogy tételsor legyen. Tőlem akár a kidolgozott tételeket is elkérhetitek tőlük, az már a ti dolgotok. (persze ha odaadják)

Na szóval mi azt csináltunk, hogy xy, aki ismert egy előző évben elballagott diákot, rákérdezett hogy tavaly mi volt a tételsor. És voilá, következő évben is ugyanaz volt. Egyébként a tételkidolgozás elég hülyeség (annak dacára hogy én is kidolgoztam becsületesen mind a 24 törimet) ha saját felkészülésre van bízva, kevesebb időt vesztesz, ha kicímkézed a könyvedet, füzeteket.

2013. jan. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nemhogy megteheti, hogy nem adja meg a tételsort, hanem elvileg NEM IS SZABAD NEKI. Hivatalosan csak témaköröket kaphatsz. (Viszont, hogy megkapod-e a tételsort, esetleg kidolgozott tételeket, az nagyon tanár függő. Infotételek pl egy az egyben megkaptuk kidolgozva.)
2014. márc. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!