Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol középszintű érettségi...

Angol középszintű érettségi elötti pánik! Semmi nem megy be a fejembe= ( valami ötlet? =/ KOMOLYAN kérlek! Ez nagyon fontos nekem!

Figyelt kérdés

az a baj hogy nyelvi előkészítős vagyok és 11. osztályos idén leteszem a középszintű érettségit el iskezdtem rá készülni szépen mindent kijegyzetelek oké.. csak az a gáz hogy a 12.13.os illetve a 9.10.es anyagból lesz szóval 5 évből nagyon be pánikoltam és bár van még időm de ez a pánik több mint 2 hete tart és semmit nem tudok tanulni emiatt se angolt se mást ... kérlek adjatok valami memória trükköt vagy tanulási ötletet vagy akármit mert ha ez így folytatódik még a végén megbukok :S

17/L


2013. jan. 16. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Pihend ki magad amennyire tudod, vegyél pár finom nassolni valót és vonulj el teljesen nyugis helyre tanulni. Fusd át és közben próbálj megjegyezni belőle olyan szavakat, kifejezéseket amiről beugrik a többi. Az is beválhat még, ha sikerül lazán felfognod és úgy állsz neki a tanulásnak. Sok sikert!
2013. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen remélem hogy sikerülni fog :)
2013. jan. 16. 22:23
 3/7 anonim válasza:

Ne úgy fogd fel, hogy 5 év anyagából, hanem hogy egy bizonyos szintből. Én 10. osztályban érettségiztem angolból 94%-ra, engem aztán nem érdekelt, hogy melyik könyvben mi volt, ha tudtam használni az adott nyelvtani szerkezeteket.

Nekem az volt a jó taktika, hogy angol filmeket nézek, angol felirattal, elég jó gyakorlás :) Fejleszti a hallásértést és az olvasott szöveg értését is. (Könyv is jó)


Tessék az előző évi érettségiket megoldani, úgy tudod, hogy mire számíthatsz és ha valami nem megy, akkor azt tudod addig fejleszteni. És tádá, nem is leszel ideges miatta, mert nem lesz ismeretlen. :)

2013. jan. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
23:12 nagyon szépen köszönöm am minden angolul nézek felirattal:) az előző évi érettségiket meg már kerestem de sose találtam megaz egészet vagy az írás vagy a nyelvtani része mindig kimaradt:/
2013. jan. 17. 14:49
 5/7 anonim válasza:

Tessék, itt fent van az összes :)

[link]


Még eszembe jutott pár dolog:

Ha szeretnéd gyakorolni a szövegalkotást, akkor kereshetsz is külföldi ismerősöket. Én is szereztem pár külföldi barátot és érdekes nem angolokkal, vagy akár angolokkal is beszélni úgy, hogy csak ez az egy közös nyelv van.

Szerencsére voltam romén és lengyel cserediák kapcsolatban is, az is nagyon pozitív élmény volt (főleg, amikor a cserediák nem tudta,hogy mit mondok angolul :D)


Ha pedig szeretnél hallani mai brit angolt a mostani szlenggel megtűzdelve, akkor pedig a Misfits c. sorozatot ajánlom. Kissé beteg, de nekem nagyon tetszett az első 3 évad! :)

2013. jan. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen , nagyon sokat segítettél vele már ma elkezdtem újra kijegyzetelni és már érzem magamon hogy nem vagyok annyira pánikba esve :)
2013. jan. 18. 20:50
 7/7 anonim válasza:
Nem tudom miket jegyzetelgetsz de hagyd abba szerintem. Az interneten megtalálod az eddigi összes angol érettségi feladatsort. Azokat ha megcsinálod nem fog meglepetés érni érettségin. Gyakorold be a feladattípusokat és minden rendben lesz! ;) De érettségi előtt egy nappal már ne tanulj, inkább pihenj. Ami addig a fejedbe ment, az megmarad, több információt már ne próbálj beletömni :) Sok sikert!
2013. febr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!