Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 4napom van 22 hosszú tétel...

4napom van 22 hosszú tétel megtanulására, hétfőn vizsga. Hogyan vegyem rá magam, hogy megtanuljam? Van rá valami jó módszer?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem megy, hiába ülök a tételek felett a gondolataim mindíg máshol járnak, igy nem sok minden marad meg az emlékezetemben.modjatok valami jó módszert.
2008. jún. 5. 12:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Koncentráció. Ha megakarod tanulni akkor menni fog. Amikor már elkalandozol, inkább tarts 5 perc szünetet, de minden az erőfeszítésen és a kitartáson múlik.
2008. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
na igen, ezzel van a bajom hogy már az első 2percben is elkaladozok, akaraterő nulla
2008. jún. 5. 12:53
 3/15 anonim ***** válasza:
Mérlegeld magadban, mennyire fontos ez a vizsga. Eldöntheti a továbbhalasáod, milyen problémáid lehetnek, ha nem sikerül. Pl. ha szeretnél más dolgozni, és már csak egy vizsgád van hátra a képesítésed megszerzéséig, ez egy elég nagy motiváló erő lehet... Vagy motiváló lehet egy magasabb összegű ösztöndíj, amit csak akkor kapsz meg, ha jól sikerül a vizsgád. De bármely más módszer jó, a lényeg, hogy beszélgess el magaddal! :)
2008. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Ha akaraterőd nincs, el se menj vizsgázni, mert nem érdemes.


Ha úgy érzed össze tudod magad vakarni, akkor úgy oszd fel, hogy szortírozd szét " nehéz" és könnyebb" tételekre, amikor úgy érzed nem megy úgy a koncentráció, a könnyebbeket vedd, ha kipihentebb vagy akkor a nehezeket. Ha máshogy nem tudod magad rávenni, akkor hangosan olvasd fel őket mgadnak, bekezdésenként egyszer megismételve ( tipikus magolás, de beválik )

<< 2 diplomám van, mindkettőt munka mellett csináltam, nekem a módszer bevált, én főleg éjjelenként tanultam,( abszolút csend ) nappal szinte egész nap csak pihentem ( vagy dolgoztam, heh)

2008. jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
79%
Nekünk 2 hét alatt kellett több mint 80 tételt megtanulni. A legjobb módszer, ha te magad átírod külön füzetbe, vagy gépre beírod, (ha eddig még nem tetted) mert amíg írod az agyadba "beidegződnek" az általad fontosnak tartott mondatok. Mindegy milyen hosszú, ha nincs elég időd, akkor is párat írj át szerintem, amit soha az életbe nem tudnál a vizsgán. Nem jó ha külön kapod meg vkitől a tételeket, úgy nem tudod megtanulni, higyj nekem, én is próbáltam, de miután átírtam faján tudtam a legtöbb tételt.
2008. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem csütörtökön lesz vizsgám, 64 tételt kell megtanulnom:S Most járok a 20.nál, és ez a második napom:) Mindent félretettem, most csak a tanulásra koncentrálok. Nekem előny az is, hogy sok midnent tudok, és ezeket csak át kell ismételni, össze kell szedni a gondolatokat, hogy majd normálisan tudjak beszélni. Én úgy kezdtem neki, hogy felosztottam napokra, hogy hány tételt kell megtanulnom, és ezeket csak olvasgatom, az utolsó 4 napban fogom főleg memorizálni, addig csak kulcsszavakat próbálom megjegyezni. A másik nagy hajtóerőm az az, hogy nem akarok egy gyárban megrohadni, ezért tanulnom kell:) Próbáld meg tudatosítani magadban azt, hogycsak pár napig kell küzdened, aztán jöhet a jól megérdemelt lazítás. Tűzz ki magadnak valami bulit vagy egy ajándékot, ha jól sikerül a vizsgád:) De ne csalj:P:)
2008. jún. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Nekem is hasonló a helyzet, csak éppen 5 napom van 17 tételre, én állandóan a gép előtt ülök és nem tudom rávenni magam hogy tanuljak. De elkezdtem a kidolgozott tételeket begépelni a számítógépbe akár többször is ugyanazt és közbe sokat tanulhat az ember. Meg ha este tanulsz sokkal jobb mert csend van, nyugis minden, csak próbálj meg nem elaludni, igyál egy-két kávét, készíts magad mellé csokit, csipszet hogy ne legyen annyira unalmas :)
2008. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is MUSZÁLY koncentrálni. 4 nap nem a világ, az agyat igenis "meg lehet erőszakolni".

Lehet, hogy úgy érzed, hogy nem megy, de hidd el, igenis lehet. Én is így vagyok vele, nem tudok magolni, meg állandóan elkalandozok, mégis lediplomáztam valahogyan. Volt úgy, hogy egy délelőtt alatt tanultam meg 20 tételt közepes szintre.

1.

Dönds el magadban, hogy igenis, ez nagyon fontos számodra. Te tudod magadról, hogy a nap melyik időszakában fogékonyabb az agyad. Reggel ébredés után? Vagy délután? Netán éjszaka? Bár mondjuk mivel csak 4 napod van, sokat na halogasd.


Második lépésként: Olvasd el a tételt, és értelmezd: miről is szól? Próbáld leírni a saját szavaiddal (akár proli módjára is) 4-5 mondatban, vázlatszerűen. Nem kell szó szerint bemagolni, mert az 4 nap alatt úgysem menne, az agyad össze-vissza keverné a tételeket. Inkább próbáld meg értelmezni, és vázlatszerűen, pár mondatban átírni, hogy miről is van benne szó.


Végül: van egy emek módszer, ami hidd el, tényleg beválik.És még szórakoztató is. Szakamberek feljesztették ki, és tökéletesen bevált módszer.


Leülsz a fal elé, kinézel egy számodra szimpatikus pontot. Elképzeled, hogy az ott éppen a vizsgáztatzó tanár. Öledben a vázlat. Azt a vizsgán is készíthetsz magadnak.


És szépen, nyugodtan elmondod a falnak a tételt. Szépen, tagoltan, akár a saját szavaiddal élve is, egyedül csak a vázlatot használod mankónak. Amikor úgy érzed, hogy az adott tételről minden fontos részletet megemlítettél, akkor ellenőrizd az eredeti tételről, hogy tényleg benne van-e minden, ami lényeges, nem hagytál-e ki valamit. Ha valami hiányzik, akkor bővísd a vázlatot. A lényeg, hogy nem kell leragani egyetlen szónál, ha nem jut eszedbe, akkor írd körül a saját szavaiddal. Azok jobban megmaradnak az agyadban. (kivéve a szakszavak, azokat muszály ismerni.)

Ha rendben van, akkor pihenj egy negyed órát, sétáj, egyél igyál, menj el vécére, stb. Aztán jöhet a következő tétel.


Tapasztalatból mondom, hogy a vizsgákon lehet rizsázni. Ha a tanár látja, hogy tudod, miről beszélsz, akkor nem fog megbuktatni, és nem érdekli, hogy saját szavakkal mondod-e el, vagy bonyolult megfogalmazásban, mint ahogyan a tankönyvekből kiollózott tételek többsége írva vagyon. Ehhez azomban az kell, hogy értelmezd az adott tételt.


Hidd el, a falnak való tétel-elmondás hatásos. Én is így csináltam végig a főiskolát, és bevált. Régebben próbálták úgy is, hogy tükör előtt mondták el a tételt, de kiderült, hogy ha az amber látja a saját képét, akkor elvonja a figyelmét az, hogy a mimikája tökéletes legyen, meg minden. Ezért maradt a fal. Próbáld ki, nálam és az évfolyamtársimnál is bevállt. Egy tételt meg lehet tanulni akár negyed óra -fél óra alatt is.


Remélem tudtam segíteni.

2008. jún. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
attól hogy ezeket elolvasod nem fogod tudni a tételed.tanuljá ne írkáljál
2008. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd hangosan, vagy kérh meg valakit, hogy segítsen.
2008. jún. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!