Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelezhetnek a szalagavatóra?...

Kötelezhetnek a szalagavatóra? Semmi kedvem elmenni rá.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy még sokára lesz, de már most elegem van az egészből. Bár még csak 2 osztályfőnöki óra volt, azok mind veszekedéssel teltek. Ordibáltak egymással a többiek a tabló miatt, a tablófényképezés miatt, a szalagavató miatt, a keringő miatt, az osztálytánc miatt, a tanárok ajándékozása miatt... stb. Van pár liba az osztályban, akiknek mintha ez lenne életük fény- és csúcspontja.

Az osztály egyébként teljesen szét van esve, semmi osztályközösség, az osztálykirándulás is mindig 10-12 fős, minek kell jópofizni az osztálytáncban? Mintha "hűdefasza" osztály lennénk, közben meg mindenki fujjog a másikra a háta mögött.

És különben sincs időm a délutáni próbákra a biosz, angol és matekóráim mellett. Nekem fontosabb a továbbtanulás, mint ez az idióta szalagavató, ahol a sok liba illegeti magát. Mind csak túl akarja licitálni a másikat, holott sok osztálytársam nagyon rossz anyagi körülmények között él, azokra nem is gondolnak.

Viszont ha én jelzem, hogy nem kívánok részt venni, elég valószínű, hogy ezzel egy lavinát indítok el, és sorra jelzik majd a többiek is, hogy ők sem mennének. A 36 fős osztályból megint megmaradna az a 10-12 fő, akik az osztálykirándulásokon is résztvettek. Ebben az esetben kötelezővé teheti az igazgató a részvételt?


2009. szept. 13. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Én úgy tudom hogy nem kötelező, de nagy bunkóság nem elmenni, hacsak nem eltört a lábad vagy épp kómában fekszel...
2009. szept. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem kötelező, de elvileg elmehetsz úgy is, ha nem táncolsz, nálunk is volt aki nem keringőzött vagy nem osztálytáncolt, vagy egyiket sem csinálta, csak ott volt a szallagavatón...

22/

2009. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
én nem mentem el, de ma sem bánom. nem érzem, hogy lemaradtam valamiről. esetleg egy este feszengésről.
2009. szept. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

:)) udv! nalunk is ez volt tavaly...en elmentem, nem volt nagyszam, eljatszodtuk, hogy jo osztalyunk van, mindenki boldognak mutatta magat. 12 vegere meg mindenki alig varta h vege legyen...tul sok volt a negykepu HP az osztalyban. szerencsere vege van

szerintem menj el, aztan ha nem erzed jol magad lelepsz.

2009. szept. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Én anno tojtam az egészre, nem táncoltam, csak elmentem, hogy feltűzzék a szalagot, hadd örüljenek anyámék. Egyébként nem jelentett nekem semmit. Nálunk is egy szar osztály volt, csak megjátszás volt az egész, meg ment a balhé, furkálás az egész miatt. Ma már különben sem akkora szám, hogy valaki végzős egy középiskolában, nem tudom minek neki ekkora feneket keríteni, sok szülő biztos baromira örül a kiadásoknak is... Nálunk egy okádék kosztümöt választottak, amit borzasztó minőségben varrtak meg, ráadásul pofátlanul drágán (no bélés, cérnák lógtak, semmi tartása az anyagnak stb), mikor elmentünk utolsó próbára és apám meglátta (jött fizetni) közölte, hogy ő ezért egy fillért nem ad, nem hogy húszezret. Átmentünk a szomszédba, és vettünk egy szuper három részes igényes kosztümöt, olyan színben 18 ezerért. Én úgy voltam vele, hogy nem csinálok hülyét magamból olyanok miatt, akiknek a nagy részével, ha nem kellett volna egy osztályba járni magamtól szóba sem álltam volna soha.
2009. szept. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, azért jó tudni, hogy nem én kerültem egyedül ennyire szar osztályba.

Az első válaszolónak: sok osztálytársam még köszönni sem képes, ha összetalálkozunk véletlen a városban. Ha ők ezt megtehetik, szerintem ehhez képest nem akkora bunkóság nem elmenni a szalagtűzésre. (Nem én pontoztalak le.)

2009. szept. 13. 23:04
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem kötelezhetnek, de a szüleid miatt menj el csak, hogy a szalagot tűzzék fel, had legyenek büszkék rád. Amúgy én sem akartam táncolni, csak a szüleim mondták, hogy jaj de jó, úgyhogy a keringőt bevállaltam, de ahhoz sem volt túl sok kedvem. Nálunk is ment a vita, veszekedés, én csöndben ültem, amíg valaki azt nem mondta, hogy legyen arany színű ruhánk, na ott én is beszálltam, hogy talán azt nem kellene:D
2009. szept. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Gondoltam hogy nem te :) De ha tényleg ilyenek, akkor szerintem tényleg szard le. max elmész a szalag miatt tényleg de semmi tánc
2009. szept. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

nem kötelező.

én rühelltem az egész ceremóniát, így nem mentem el, a ballagásra sem, és semmi problémám nem volt később belőle.

2009. szept. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam én is annak idején - ráadásul egy költözés miatt az utolsó évben, az érettségi évében kellett iskolát váltanom. Alig ismertem az osztálytársaimat, de ott is volt pár olyan libus, akik nagyjából úgy készültek a szalagavatóra, mint az elkényeztetett menyasszonyok a saját esküvőjükre - nekik semmi nem volt túl drága és meg se hallották, ha valakinek esetleg ellenvéleménye volt.

Végül a szalagavatóra elmentem, feltűzték a szalagot, aztán hazamentem. Otthon a szalagot levettem a ruhámról és soha többet nem tűztem ki, nem voltam olyan büszke erre a gimnáziumra.

Szerintem nyugodtan jelezd az osztálytársaidnak, ha ellenvéleményed van a ruha kiválasztásánál, nem hinném, hogy kötelezhetnek arra, hogy költségekbe verd a szüleidet(bár már rég voltam végzős, nem tudom, most hogy van ez), a szalagavatóra meg akkor menj el, ha van kedved hozzá.Ha tudod, hogy pocsékul éreznéd magad, akkor minek az egész... esetleg tényleg csináld azt, amit már mások is javasoltak: a szalagtűzésen légy ott, és kész.

2009. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!