Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha írásbeli érettségin nem...

Ha írásbeli érettségin nem tudok részt venni betegség miatt, mi a teendő? A szóbelin húzhatok két tételt és az kiváltja az írásbelit, ha viszek orvosi igazolást?

Figyelt kérdés
Úgy rémlik, hogy ilyenkor nem kell fél évet csúszni az érettségivel, hanem van egy olyan lehetőség hogy szóbelin húzok két tételt és az adja meg az adott tantárgyból a teljes pontszámot. Emelt szintű történelem és középszintű angolról van szó.

2013. máj. 5. 21:25
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
bocsi de itt nem arról van szó, hogy el akarom lógni, hanem hogy szar a közérzetem napok óta, illetve volt pár nap hogy jobb volt, de most megint nem vagyok túl jól (láz + köhögés), és így nem tudnám kihozni magamból azt a teljesítményt amit egyébként igen
2013. máj. 5. 22:00
 12/35 anonim ***** válasza:
56%

Dehát nem szóbelire kell menned

Vegyél be gyógyszert, pihenj, hátha addigra

jobban leszel

2013. máj. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Azért érdeklődtem egyébként, mert egyik volt tanárom anno azt mesélte, hogy amikor a suliban valaki késett emelt szintű írásbeliről, ő nem engedte be, és javasolta hogy hozzon orvosi igazolást és akkor duplázhatja a szóbelijét, és végül így is történt minden. Szóval ezek után tényleges betegség miatt vicces lenne ha nem lehetne ezt megvalósítani. Kérem amúgy hogy olyanok írjanak, akik tényleg otthon vannak a témában!
2013. máj. 5. 22:36
 14/35 anonim ***** válasza:
Azért jobbulást
2013. máj. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez a kormányrendelet szabályozza az érettségit. A kérdésedre a 24. § ad választ. Eszerint az igazgató (kormányhivatalban szervezett érettségi esetén az oktatási főosztályvezető) adhat engedélyt a dupla szóbelire.


A felróható/fel nem róható nincs részletezve, de azért általában a köhögés vagy rosszullét nem ilyen ok. A lázadat nyomd le addig, a történelem szerdán van, addig egy intenzív kúrával sokat tehetsz magadért, a köhögés meg csak egy dolog. Az igazgató fogja mérlegelni, hogy jogos-e az indokod, és ha nem mentél el, és utólag azt mondja, hogy ez nem volt elég komoly ok, akkor máris buktad az egészet. Ez nem így megy, hogy most nem érzem formában magam... Az se megy, hogy belibegsz a szóbelire, és lazán leteszel egy igazolást, hogy te most kérsz egy dupla tételt. Addigra már rég buktál. Tehát a legjobb, ha szépen lefekszel két napra, szeded a lázcsillapítót, a vitamint, és iszod a teát, aztán elmész érettségizni. De ha mégsem érzed képesnek magad, akkor érdeklődj az igazgatótól időben, előtte, hogy mi a teendő! Olyan kisebb betegséggel, amivel iskolába már nem megy az ember, érettségizni simán el szoktak menni, én még nem találkoztam olyannal, hogy hasonló okkal mulasszon valaki az írásbeliről.

2013. máj. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: a dupla szóbeli csak egy lehetőség. Az igazgatót semmi nem kötelezi rá, hogy ezt megadja (ugyanis alapvetően nem véletlenül van írásbeli vizsgarész is, másféle tudást mér). Tehát simán mondhatja, hogy elfogadja az igazolásodat, és engedélyezi a pótló írásbeli letételét a következő időszakban, ősszel. És ha ezt mondja, akkor jogszerűen és szakszerűen jár el. Főleg, hogy már van is érettségid. Ezt kockáztatod.


Én annak idején elég súlyos tüdőgyulladással voltam otthon, és érettségi előtt egy héttel úgy engedett vissza az iskolába az orvos, hogy csak az érettségi miatt, mert különben még otthon lennék két hetet. És simán leérettségiztem.

Üdv (az előző voltam)

2013. máj. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Töriig még van két napod, telenyomod magad Kalmopyrinnel és jól is leszel.
2013. máj. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
A lázad lemegy addig, a többivel meg lehet menni. Nekem van olyan ismerősőm, aki 39 fokos lázzal ment érettségizni, nekem meg tavaly tüszős mandulagyulladásom volt lázzal, mégis ott voltam.
2013. máj. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Meg nem is olyan nehéz

A magyar is milyen könnyű volt

Berzsenyi !

2013. máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
24%

A végén megbánja az ember, ha nem ment el

A szóbeli nehezebb (mert nincs is annyi idő,

sok a szubjektív tényező)

2013. máj. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!