Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Több helyen is olvastam, hogy...

Több helyen is olvastam, hogy idén csökken a keretszám az ORVOSI egyetemeken. Ezt hol olvastátok?

Figyelt kérdés
Pont az volt a cél, hogy lényegében az összes szakon csökkentik a keretszámot, az orvosi képzésen pedig növelik, amit tavaly teljesítettek. Csak azért kérdezem, mert pont akkor volt erről szó, amikor nekem nyílt nap volt és a dékán az első mondatban lekötötte, hogy ez rájuk nem vonatkozik. (Mondjuk ez nem ÁOK-n volt, de szerintem általános orvosira se vonatkozik, hiszen hiány van orvosokból)

2013. máj. 26. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én erről nem hallottam még. Konkrétan ki mondta ezt?
2013. máj. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt, hogy csökkentik a keretszámot, azt ezen az oldalon olvastam, több helyen. Tavaly volt róla szó (híradóban is benne volt), hogy hol csökkentik a keretszámot, de a természettudományi karokon, orvosin növelik (aztán a felvin is figyeltem). Most nagyon meglepett, hogy mások azt mondják, hogy itt is csökkentenek.
2013. máj. 27. 07:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Tavaly megemelték idén meg lecsökkentik? Hát ennek nem sok értelme van (oké, a kormánynak úgy ahogy nincs sok értelme, de azért mégis csak...). Hát nem tudom, én erről nem hallottam, de akkor majd utánanézek neten, hátha írnak erről vmit.
2013. máj. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így is történt. Tavaly 1835 volt a keretszám, ~2800 jelentkezőből 1135 került be, idén orvosira első helyen 1941 ember jelentkezett, ~1620 a keretszám ( felvi.hu-n ill eduline.hu-n, ha keresed megleled). De azt tudni kell, hogy akármennyi is a keretszám az orvosik nem bírnak el ennyi embert, most sem lesz 1200 fölötti a felvettek száma, mert a vidéki egyetemeken pl 400 fős évfolyamnak már nem lehet órát tartani, ha 200fős a legnagyobb előadóterem befogadóképessége.
2013. jún. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak lenne egy kérdésem:

Ha 1200 embert képesek csak felvenni, akkor azt hogy oldják meg jogilag, hogy 1620 a keretszám, de csak 1200at vesznek fel az 1900 jelentkezőből? :)

2013. jún. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!