Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyiben másabb gimnáziumba...

Mennyiben másabb gimnáziumba járni, mint általános iskolába?

Figyelt kérdés

Jobb-rosszabb? Az emberek értettebbek? Hol van több gúnyolódás, kiközösítés? Baráti kapcsolatok milyenek felszínesebbek, vagy mélyebbek a gimiben?

Vélemények, tapasztalatok érdekelnek.

Minden normális válaszra menni fog a zöld kéz!:)



2013. júl. 1. 17:03
 1/10 A kérdező kommentje:
*érettebbek, bocsi, elírtam
2013. júl. 1. 17:05
 2/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy jobb-e vagy rosszabb-e sok mindentől függ. Az én osztályom nagyon rossz volt gimiben, ezért én az általánost sokkal jobban szerettem.

Persze érettebbek az emberek, de ez nem mindenkin látszik, szivatások, gúnyolódások ugyanúgy vannak, sőt még durvábbak mint általánosban (osztálykirándulásos ivászatok közben főleg...).

Sok felszínes kapcsolat van, de mélyebbeket is kilehet alakítani, ez csak rajtad/rajtatok múlik. A gimis barátok általában jobban megmaradnak mint az általánososok (de szép szó, lehet nincs is ilyen), mert ott még nagyon gyerek mindenki.

2013. júl. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem másabb, viszont más.

Alapvetően ugyanolyan, csak hiányoznak az osztályból az analfabéták, akik visszahúzzák a többieket a tanulásban, és akik miatt az egyszeregyet kell gyakorolni még nyolcadikban is, és unalmukban a többiek molesztálásával szereznek örömöt maguknak, és ennélfogva gyorsabban lehet haladni az anyagban, több súly van a tanuláson, kevesebb energia kell, hogy megvédd magad a hülyéktől. Nekem ez volt a fő különbség, sokkal nyugodtabb és biztonságosabb lett az életem. Viszont többet kell tanulni, és több önállóságot is várnak el a tanulásban.

2013. júl. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz!

Még jöhetnek vélemények.:)

2013. júl. 2. 09:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez főleg a gimitől és az osztálytòl függ, szerintem érettebbek az emberek, és ezért komolyabb barátságok is kialakulhatnak...többet kell tanulni és nincs olyan hogy csòkolom Kati néni hanem Jo napot kìvánok Kis tanárnő..van aki elég rosszul éli meg, van akinek semmi különbség nincs az általános és a gimi között, majd te is meglátod, hogy te hogy éled meg...
2013. júl. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én sokkal jobban szerettem az általánost, de a gimivel sem voltak különösebben gondjaim, csak az osztályközösség volt másabb. Nekem az általánosból maradt meg a baráti köröm, a legkedvesebb emlékeim is oda kötnek, ez főként azért lehet, mert a legtöbbünk egy környéken lakott és már totyogós kora óta ismertük egymást. Ötéves, nyelvi előkészítőbe jártam, az első két évben szerintem ugyanolyan gyerekesen viselkedtek néhányan, mint általánosban. Sajnos én azt tapasztaltam, hogy gimiben (főleg a kezdetben) több a gúnyolódás, mint későbbiekben. A baráti kapcsolatok meg változóak, voltak akik a gimiben találták meg önmagukat és barátaikat, de a legtöbbünk már úgy érkezett, hogy meg volt a saját kis iskolán kívüli társasága. Plusz azért gimire már kialakul az emberek stílusa, viselkedése, talán ezért nehezebben csiszolódnak egymáshoz és több a veszekedés. De lehet csak nálunk volt így. Gimi végére viszont már egész jó volt a légkör, 19-20 éves fejjel már mindenki sokkal normálisabban viselkedett, nem volt már meg annyira a klikkesedés, mindenki elcsevegett a másikkal.
2013. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én jobban szerettem az általánost. Kisebb volt (viszonylag) az osztálylétszám, 25 emberkére mégiscsak jobban lehet figyelni, mint 35-re. A tanárok nem dicsérnek,nekem meg kevés az önbizalmam.:/

Itt felszínesebb kapcsolataim alakultak ki, mert ugye kevesebb idő van megismerni a másikat, meg már nem kiskorától kezdve ismered. Gúnyolódás mindenhol van.

Állítólag a gimis évek a "legszebb éveink", de remélem, hogy nem, mert akkor nagyon szar ez az élet. Hát, ezzel nem csináltam neked kedvet, de ez a véleményem sajnos.

2013. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Én sokkal jobban szerettem a gimit. Kezdjük ott mondjuk, hogy "válogatott" osztály voltunk (a mi felvételink még nem is csak a központi felvételin múlt, hanem külön szóbelink volt, minden tagozatra) és ide tényleg az jött, aki tanulni akart. Természetesen voltak gyenge láncszemek, de ők az első egy vagy legkésőbb 2. évben elmentek tőlünk, így tényleg csak a normálisak maradtak. Nagyon sokszínű és intelligens osztálynak tartom magunkat mind a mai napig, soha nem volt gúnyolódás, se piszkálódás, pedig volt nálunk tipikus "stréber" meg voltak butácskák is, de tényleg, soha senkit nem ért atrocitás. Ellentétben az általános iskolával, ahol ha jobbra néztem, azért cikiztek ki, ha balra, akkor meg azért. Ott csak az volt a menő, hogy melyik parasztgyereknek lesz hamarabb egy sufnituning Ladája. Más perspektíva aligha volt az életükben. Az általános sulis osztályomból HÁRMAN vagyunk egyetemisták, a többi beérte egy fodrász - műkörmös - villanyszerelő OKJ-vel.

A tanulást komolyabban kell venni, ez biztos. Mondjuk én csak az utolsó 2 évben vettem igazán komolyan, azért, hogy az érettségim jól sikerüljön. A tanárok többet várnak el tőled, önállóbbnak kell lenned egy fokkal, nem riaszthatod minden kis piszlicsáré dologgal az ofődet. :D

Nekem ezek voltak a tapasztalataim.

2013. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, még jöhetnek:)

/mindenkit pozitívan értékeltem/

2013. aug. 17. 15:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Most ki pontozott le? Gondolom valamelyik sufnituning Ladás :D::DDDDDDDD
2013. aug. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!