Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelenleg bölcsődében dolgozom,...

Jelenleg bölcsődében dolgozom, felsőfokú szociális alapvégzettségem van. Szakképzetlennek számítok, mivel nincs kisgyermekgondozó-nevelő OKJ-s végzettségem, most járok tanfolyamra. Számíthatok-e arra, hogy utána F fizetési kategóriába sorolnak?

Figyelt kérdés

Egy vonatkozó jogszabályban a következő előírás van:


szakgondozó:


Képesítés: bölcsődei szakgondozó (OKJ), csecsemő- és kisgyermekgondozó (OKJ) csecsemő- és kisgyermeknevelő-gondozó (OKJ) vagy ezen képesítések valamelyikével rendelkező: védőnő, pedagógus, felsőfokú szociális alapvégzettségű személy


2009. okt. 15. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül,mert a munkáltatódnak joga van mérlegelni,hogy megadja-e a magasabb bérbesorolást. Ha a munkaköröd nem követeli meg a F kategóriát vagyis a főiskolát nem köteles megadni.
2009. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem, nem számíthatsz rá, hiszen nem végeztél főiskolát. Csak felsőfokú szakképesítésed van, ami egy 2 év alatt megszerezhető érettségire épülő szakmai képzés. De nem ad fősikolai/egyetemi végzettséget. Így nem a munkáltatód dönt a dologról, simán nem vagy jogosult rá. Arra azok jogosultak, aki főiskolát végeztek, nem azok aki fsz képzést.
2009. okt. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

23:37 Teljesen igazad van. Rosszul olvastam, valamiért az maradt meg,hogy van főiskolája. De nincs.

Tehát úgy van ahogy mondták, mivel nincs főiskolai diplomád, csak felsőfokú szakképesítésed ezért max az E kat. ami adható, de örülj ha D -be besorolnak.

S abban,hogy a munkáltató mérlegeli melyik kat-ba sorol be nekem van igazam. Hiába a törvény, ha nem kell magasabb végzettség ahhoz amit csinálsz elég az alacsonyabb bizony adhatja az alacsonyabbnak megfelelő bért.

Tudom én anno így jártam: járt volna a D kat de mivel a munkakörömhöz elegendő volt az alacsonyabb végzettség így hiába volt magasabb végzettségem ( OKJ felsőfokú) annak megfelelően kaptam a bérem B kat-ba soroltak. Ez van.

2009. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
23:37-es vagyok, Utolsó, igazad van. Ugyanolyan kategóriába sorolnak be bölcsis néniként okj képzéssel, mint egyetemi diplomával. A munkáltató nem fog ugyanis 50 ezer forinttal többet fizetni, ha megteheti. De minden főiskolai/egyetemi végzettséghez tartoznak szakvizsgát adó képzések, amelyekkel viszont kötelező besorolnia. Viszont ez most téged nem érint.
2009. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Főiskolai diplomám van, 12 éve végzett szoc. munkás vagyok, csak ezt már alapképzettségnek hívják. Most végzem a kisgyermekgondozó-nevelő OKJ-s tanfolyamot.
2009. okt. 16. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!