Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A logopédus pálya könnyű,...

A logopédus pálya könnyű, közepesen nehéz vagy komoly szakma?

Figyelt kérdés
Gyógypedagógiát tanulok az SZTE-n, később logopédus szeretnék lenni, persze nem csak erre szakosodok. Jóindulatú, kedves ismerősömtől hallottam, hogy tulajdonképpen fogyatékosok óvónője leszek... Az jött le a szavaiból, hogy egyáltalán nem becsüli ezt a szakmát. Arra lennék kíváncsi, hogy ezt mások is így gondolják-e.
2013. júl. 9. 07:34
 1/6 anonim válasza:
77%

A logopédus beszédhibás gyerekeken segít, nem fogyatékosokon. Azért nem mindegy. Én is jártam logopédushoz fél évig, vagy annyit se, de ettől még nem érzem magam semmilyen téren korlátozottnak.

Ténylegesen fogyatékosokkal foglalkozni már komolyabb dolog, rengeteg türelemre lesz szükséged... Vannak biztos jó fej gyerekek is köztük, de ha valaki teljesen antiszociális, bezárkózó, azzal nehéz bírni.

Becsülöm a szakmát, mert én nem bírnám. Nekem nem lenne ennyi türelmem, még egészséges gyermekcsoporthoz sem.


(Ezt már csak zárójelesen, remélem nem olyan helyre kerülsz, ahol neveletlen, kulturálatlan cigány kölyköket sóznak rád, mint "fogyatékosok". Mert nekem a gyógypedagógiáról büdös folyósok, ordítozó cigányok jutnak eszembe, legalábbis a mi általános iskolánk mellett ez volt, nem is szerettünk odajárni számtech órára...)

2013. júl. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A beszédhiba is egyfajta fogyatékosság, de értem, mire gondolsz. :) Én ismerek óvodapedagógusokat, akik hát... nem az eszükről híresek, ezért is ütköztem meg, mikor a drága ismerős úgymond lealacsonyított hozzájuk. Úgy érzem, a gyógypedagógia sokkal összetettebb, de lehet, csak én nagyítom fel, és közben az emberek többsége csak egy hülyének tart, akit máshova nem vettek fel.


Egyébként a logopédia mellett választható többek között a tanulásban akadályozottak pedagógiája, és ez az a cigányos projekt. Ezt bizony én sem szeretném. Inkább a ténylegesen beteg gyerekekkel foglalkoznék, nem pedig a sok neveletlen idiótával. Magánszektorban a logopédus elég jó lesz, plusz idegenvezető is vagyok. Nekem nem kell kacsalábon forgó palota, meg akarok élni valamiből, és kész. Csak sajnos azt érzem, hogy ami engem igazán érdekelne, azt mások lenézik, nem becsülik, és tényleg csak a cigányok jutnak róla eszükbe...

2013. júl. 9. 08:59
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha pedagógus akarsz lenni felejtsd el, hogy azon agonizálsz: mit gondolnak mások, mivel azonosítanak stb. Ha számodra ez fontos, akkor rossz úton jársz. Tény, hogy sajnos az óvodapedagógusok között sokak szellemi színvonala igen alacsony, de az túlzás, hogy "lealacsonyítónak" gondolod. Azt tapasztalom, hogy az átlagember a pedagógia semmilyen ágát nem tartja túl sokra.
2013. júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
60%

1. vagyok


Nem rögtön jutottak eszembe a cigányok, mert ők nem igazi fogyatékosok, csupán jellemtelen, illemet nem ismerő barmok. Legtöbbjük.


Van egy agyvérzéssel született nagynéném. Anyuék kétpetéjű ikrek voltak, de az orvosok nem tudták, hogy ikrek, így egyre számítottak. Szülésnél megtörtént a baj, méghozzá az orvosok hibájából. De felnevelte őt is a Nagymama, spec. iskolába járt, azt hiszem Zombára. Gyerekkoromban sokat bújócskáztunk, rajzoltunk együtt, akkor ő is felszabadultabb volt. :)

Mélységesen sajnálom az igazi fogyatékosokat, és örülök, hogy segíteni próbálsz legalább ennyivel rajtuk! Ne szégyelld a munkád, amiatt, hogy ezt sokan nem veszik észre...

2013. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

"Inkább a ténylegesen beteg gyerekekkel foglalkoznék, nem pedig a sok neveletlen idiótával."

Felejtsd el, hogy gyógypedagógus leszel, ha ilyen a hozzáállásod!!! 1. A fogyatékos ember nem beteg. 2. Alap a tolerancia. 3. Biztosan nem figyeltél az alapozó kurzusokon, sok esetben valamilyen tanakos vagy pszichopedes probléma is állhat az általad idiótának és neveletlennek nevezett emberek viselkedésének hátterében, s/vagy sok más egyéb. Ajánlom, hogy változtass a hozzáállásodon minél hamarabb!!!

2018. jan. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
“A gyógypedagógus előítélet, hátrányos megkülönböztetés nélkül végzi munkáját. Nem különböztet meg, és nem utasít vissza faji, nemzetiségi, vallási és egyéb okok miatt senkit.” - Gyógypedagógusok Etikai Kódexe. Javaslom az átolvasását.
2019. márc. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!