Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok a legeredményeseb...

Hogyan tudok a legeredményesebben tanulni?

Figyelt kérdés

Most megyek gimnázium 1. osztályba. Álatlánosban elsőtől negyedikig kitűnő tanuló voltam, aztán hatodikban is (5.-ben 3 4-esem volt) hetedik nyolcadikban már sokat rontottam, de így se voltak nagyon rossz jegyeim, a legtöbb jegyem négyes volt, + ötösök, meg 2 hármas. Ezt végig úgy teljesítettem, hogy 1 percet sem ültem a könyvek fölött, csak annyit, amennyit a szünetben óra előtt tanultam a dolgozatra, és amit órán megjegyeztem. 8 osztályban még leckét se nagyon írtam (tudom, rossz dolog, másokról másoltam, vagy a szünetben pár perc alatt megcsináltam, csak a fogalmazásokat írtam otthon).


Most viszont szeretnék kitűnő lenni megint, mert ha sikerül, akkor olyat kapok, amire mindig is vágytam. De hogy tanuljak? Suli után hazaérek és egyből bemagolom amit aznap kaptam, vagy esetleg úgy, hogy nem azt az anyagot tanulom amit aznap kaptunk, hanem azt, amit a következő napra kell tudni, vagy hogy? Légyszi mondjátok el hogy csináljátok! Van olyan, akinek mostanában sikerült kitűnőre teljesítenie a 9. osztályt? Esetleg tippeket várok még.



2013. júl. 29. 13:42
 1/2 anonim válasza:
általánosban végig kitűnő voltam aztán gimnázium első osztályában sokat rontottam. Nem nagyon hallottam olyanról aki rögtön kitűnő lenne, főleg ha előtte rosszabb volt. Általánosban én se ültem le sose tanulni, és még most is csak akkor ha valamit muszáj, de 4,6az átlagom, a főtantárgyakból 5-ös vagyok.Szerintem figyelj oda órán, jegyzetelj sokat, ez nekem is bejött, és ha valami nehezebb ülj le és addig ülj fölötte amíg nem megy.A házit mindig csináld meg(tapasztalat) sokat lehet fejlődni vele akkor is ha túl könnyűnek tűnik. Sok sikert:)
2013. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. júl. 29. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!