Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell az egyetemen...

Hogyan kell az egyetemen jegyzetelni és mi alapján döntöm el milyen füzetekre van szükségem? 20/L

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdek és fogalmam sincs mit várjak. Szeretném megkérdezni más egyetemistáktól milyen "technikáik" vannak a jegyzetelésre és egyáltalán milyen füzeteket használnak. Egyébként az ELTEre megyek, régészetre.

2013. júl. 31. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindegy, van aki sima A4-es lapokra ír, mert akkor nem kell mindig annyi db. füzetet vinni. Van aki tárgyanként külön-külön spirálfüzetbe. Van aki ezt a laponként színnel megjelölhető vastag füzetet részesíti előnybe. Mindegyik megoldás jó, előírás erre nincs.

Jegyzetelésre nincs technika, mindenki mást ír le egy előadásból, mást emel ki. Lesz olyan előadód aki nagyon jól ad elő és könnyű lesz jegyzetelni, van aki ki is emeli h ezt írjátok mert fontos, de persze lesz olyan előadó aki rosszul követhető vagy unalmas, és észre sem veszed és eltelt 10 perc hogy egy sort sem írtál. Lesz ahol nem kell jegyzetelni, esetleg címszavakat írni, mert nagyon jó nyomtatott egyetemi jegyzeted van a tárgyból és felesleges annyit körmölni, úgyis a könyvet kérik vissza. Lehet hogy rájössz hogy van olyan évfolyamtársad/szaktársad aki szebben és pontosabban jegyzetel mint te, akkor célszerű az övét fénymásolni...persze ehhez jóban kell lenni az embereknek.

Én pl. szarul jegyzetelek, lusta vagyok, vagy ha valami nagyon érdekel elfejtek írni..viszont sokmindent megjegyzek már előadáson mert nem arra koncentrálok hogy jaj ezt le kell írnom..és még olvashatóan is..stb.

Viszont ha kapok szép részletes kézi jegyzetet akkor nagyon jól emelek ki, jól összehozom a könyvben lévő esetleg el sem hangzott infókkal, ebben profi vagyok..ezért náluk megy a munkamegosztás évfolyamon belül..sosem tartok meg magamnak kidolgozott anyagot..cserébe elvárom hogy más meg a kézi jegyzetét vagy begépelt "nyers" jegyzetét ideadja. Szóval érdemes nem irigynek lenni..persze ez szakonként is változik. Sajnos minél nevesebb egyetemre mentél annál kevésbé működik ez a filozófia. Ja meg levelezőn is jellemzőbb ez..de igyekezz majd, mert ez tulajdonképpen 50% siker a diplomához. Tapasztalat.

2013. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon sok tanár elküldi az órán elhangzott diasort már előre is, és sokszor azt kinyomtatjuk és előadáson kiegészítjük. Persze van ahol kőkeményen kellett jegyzetelni, mert még a könyvben sem volt benne a fele. Én a saját jegyzetemben bízok, illetve annak a gondolatmenetét, vázlatát tudom követni. De ha te másén kiigazodsz, akkor akár megspórolhatod magadnak a körmölést. Én a lapokat preferálom, általában átmásolom itthon szebben, kiegészítve a könyvvel. Persze ez egy tárgyra volt érvényes, a többiből maradtam a könyvnél/diasornál/órai csúnyajegyzetnél :) Az elején még lelkes voltam és naív, emiatt vettem egy csomó spirál füzetet, de a 3/4-re nem volt szükség, mert vagy nem lehetett normálisan jegyzetelni vagy elküldték az anyagot vagy egy az egyben a könyvet kérték vissza. Szerintem az elején vegyél egy füzetet, az első pár hét után kitapasztalod, hogy mire mi kell és utána beszerzed a megfelelő cuccokat.
2013. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem válaszolók tökéletesen leírták, hogy mindenkinek más a módszere. Van akinek bejön a jegyzetelés spirálfüzetekbe vagy lapokra, a lapokat meg letűzi esetleg. Van aki inkább lemásolja a csoporttársa jegyzeteit vagy simán könyvből tanul. Majd te is kitapasztalod, hogy neked mi kényelmesebb és eredményesebb.
2013. júl. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Nagyon hasznosnak találtam! Akkor szerintem veszek egy jó vastag spirál füzetet, aztán meglátom mi lesz!
2013. júl. 31. 22:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is most kezdem az egyetemet . Elolvastam a válaszaitokat , köszönöm szépen rendkívül hasznosak voltak.:)
2013. aug. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!