Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pótfelvételi, önköltséges...

Pótfelvételi, önköltséges képzések?

Figyelt kérdés

Végigböngésztem már sokszor a meghirdetett szakokat, ugyebár nagyrészt költségtérítéses képzések indulnak. Viszont.. a Nemzeti Közszolgálati Egyetem indít egy államilag támogatott levelezős képzést is, igazgatásszervező szakot.

Most erre akárki jelentkezhet? Mármint, csak fura nekem, hogy pótfelvételin indul államis képzés is:D

Bocsi a tájékozatlanságomért, köszönöm a válaszokat!! :)


2013. aug. 10. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, jelentkezhet bárki.

"A pótfelvételi során kizárólag önköltséges képzések indulnak, ez alól kivételt képeznek a magyar egyetemek, főiskolák határon túli képzései, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem képzései."

felvi.hu


De siess, csak hétfőig van időd.

2013. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen jelentkezhetsz he a rendes eljárásban nem jelentkeztél sehova, vagy nem vettek fel sehova.

Viszont a felvételi követelmények megegyeznek a normál eljárás felvételi követelményeivel, és a felvétel sajátos feltételeivel.

Azaz akkor tudsz igazgatásszervező ALA képzésre jelentkezni, ha az alábbi kritériumoknak megfelelsz.(rendes eljárásban is így volt)

A közszolgálati ösztöndíjas (ALA) igazgatásszervező képzésre a 148/2012. (VII. 6.) Korm. rendelet 11. § (1) b) bekezdésében meghatározott tanfolyamot megkezdett hallgatók jelentkezhetnek. A hallgatói jogviszony létesítésének feltétele a tanfolyam elvégzését igazoló bizonyítvány megléte, és a kormánytisztviselői vagy köztisztviselői jogviszony fennállása.

2013. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!