Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félek a felvételitől, szóbelitől?

Félek a felvételitől, szóbelitől?

Figyelt kérdés
Most leszek 8.os,és már most nagyon félek a felvételi matek részétől,és a szóbelitől..Matektanárunk 7.ben őrült volt,senki nem tanult soha semmit,jegyeket csak úgy beirta doga nélkül is..szülők elérték,hogy 8.ban visszakaphassuk a régi jó tanárunkat,viszont félek,mert a 7. év teljesen kiesett,matekból pedig sose voltam jó..Szóbelitől meg azért,mert törifelelésnél is alig tudok megszólalni,akármennyit tanulok rá,mi lesz ismeretlen emberek előtt?
2013. aug. 14. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Én idén egy elég erős gimiben szóbeliztem, de nem voltak konkrét feladatok, azt az egy-két töri és matek kérdést is gond nélkül megválaszoltam. A lényeg itt egyáltalán nem a bemagolt anyag lesz, inkább a műveltség, a talpraesettség, és a különböző készségek.

Pl. Egy barátom informatikai suliba ment, de ott sem elméleti feladatok voltak, hanem az alapvető programhasználat.

Az ismeretlen emberektől sem kell félni, én is féltem eleinte, de nem volt rá okom, egy tanár és három diák volt bent, annyira jól beszélgettünk, hogy alig akartak elengedni :D Állj hozzá pozitívan!

2013. aug. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akkor magadtól ismételd át a törit (mag a matekot).

Tudsz egyedül is tanulni. Nem kell mindenhez a tanár (pláne ha rossz). Ha te tudod, hogy tudod az anyagot, akkor meg mitől félsz. Vagy a tanulási módszereden is próbálhatsz változtatni. Pl. másfajta jegyzeteket készítesz (rövidebbeket, de taralmasabbakat, amiben csak a lényeg van benne)

2013. aug. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!