Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így kaphatok szociális ösztönd...

Így kaphatok szociális ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

Hogyha átjelentkezek, h mamánál lakok, akik egyedül él és nyugdíjas (bár dolgozik de nem tudom h az most hivatalos-e vagy sem szal inkább most azzal nem is fogllalkozok).

Nem lakok messze a sulitól, 85 km kb, albérletbe lakom egyébként a másik városba, csak ugye nem az az állandó lakhelyem. 1 bátyám van, aki nemsokára végez az egyetemen, de nem vagyok árva vagy félárva.


Most kezdem a 3. évet egyetemen, de nem csináltam még iylet, mert gondoltam h úgy se kapnék, de most próba szerencse alapján beadom.


2013. aug. 22. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem erre nem adnak, felesleges. Ennyi erővel mindenki átjelentkezhetne a mamájához.
2013. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 zabmester ***** válasza:
Nem egészen értem. Akkor most te albérletben laksz egyedül? Vagy a családoddal laksz együtt? Mert ha albérlet, akkor te ott laksz, mindegy, hogy nem az az állandó lakcímed, elég az is, ha tartózkodási helyként bejelented. Én is albérletben lakom, ez a tartózkodási helyem, ezt veszik figyelembe. Szép is lenne, ha az állandót néznék, és beleszámolnák anyukám meg a tesóm fizetését az egy főre eső jövedelemnél, ha egyszer már évek óta nem velük élek...
2013. aug. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Albérletben csak hétköznap lakok, amíg óráim vannak, de egyébként pedig itthon. Nem hiszem h csak úgy át lehet így iratkozni, h külön lakok nem? Mert nincs munkám vagy ilyesmi, amivel eltarthatnám magam (nem is férne bele az órák mellett, csak ilyen kisebb diákmunkára fussa mondjuk heti 10 órába).


Az a baj, h elég sokan megcsinálják ezt, ismerősi körben is, akik nálam jóval jobb szociális helyzetben vannak, azok is kapnak, meg ezen kívül bursát meg minden félét, pedig nekik aztán marhára nem szükséges.

2013. aug. 22. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!