Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mennyi idő amíg...

Egyetemen mennyi idő amíg kapok új diákigazolványt?

Figyelt kérdés

Pestre megyek a BME-re, és a jelenlegi gimis diákigazolványom már érvénytelen, ezért kéne új, hogy megtudjam venni a bérletet, meg a buszjegyet.

Hogy működik ez, mennyi idő alatt kapom meg?

Hogyan vegyek addig bérletet amíg nincs új diákom?


2013. aug. 23. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:

ha decemberre megkapod akk jó vagy. én januárban kaptam, de volt olyan is aki áprilisban.

kérj majd ideiglenes diákigazolványt.

2013. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A rendest október vége vagy később.

De tudsz kérni ideiglenest,ugyanugy jó,egy fénykép kell hozzá,illetve kb 400Ft,és rögtön megkapod.

2013. aug. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A diákigazolványt én is januárra kaptam meg, addig 2 hónapig érvényes ideiglenes diákigazolványt lehet kérni ( persze ezt akár többször is). Ez a BME-n úgy működik, hogy Neptunban az Ügyintézés fül alatt a kérvények menüpontban a "066 A "Diákigazolvány elkészültéig kiadott igazolás" kérése" kérvényt beadod (nem első igényléskor már a 067-es kérvényt kell használni). Ezt 1-2 munkanap alatt elbírálják, utána a KTH fogadási idejében átveheted ( [link] ) az R épület aulájában. Ez az igazolás csak fényképes igazolvánnyal együtt érvényes (személyi, útlevél, jogosítvány), mivel nincs rajta fénykép és ingyenesen kapod.


SZÜKSÉGES feltétele az állandó diákigazolvány igénylésének elindítása neptunban az igazolás kiadásához.


#2-es válaszoló nem tudom miről beszél, ahogy ő írja, úgy maximum a középiskolákban vagy OKJ képzéseken valósul meg.

2013. aug. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én novemberben kaptam meg, egy barátom március elején, úgyhogy változó. A gimis diákod nem érvénytelen, október 31-ig ugyanúgy érvényes.
2013. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!