Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehetne ez ellen tenni?...

Mit lehetne ez ellen tenni? Csak én vagyok így a matekkal?

Figyelt kérdés

A matek sosem volt az erősségem, de mindig összetudtok kaparni valahogy egy gyenge 4-est. Nagyjából értem is az anyagot, és sikerül megtanulnom dolgozatra, de miután már megírtuk a témazárót az adott témakörből, utána már szinte semmit sem tudok, mindent elfelejtek.

Mit tudnék ez ellen csinálni, vagy hatékonyabban felkészülni? Csak mert úgy érzem, így nagyon nagyon nagy bajban leszek érettséginél. :/



2013. aug. 25. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Először is, érettséginél lehet használni függvénytáblát. Hatalmas segítség, benne vannak a képletek(így nem gond, ha azokat elfelejted), alkalmazásukhoz "csupán" józan paraszti észre van szükség, ill. közben úgy is beugrik, hogy "én csináltam már ilyet", és onnantól megy magától:) Másodszor matekot hatékonyan gyakorlással lehet elsajátítani, úgy berögzül, ha nem érted, még az se gond. Harmadszor érettségin vannak könnyebb feladatok, amiket egy 2. osztályos is képes megoldani.


Sok sikert az érettségihez(és tanuláshoz)!


Üdv. egy 2014-ben érettségiző lány :)

2013. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Neten vannak nagyon jó oldalak, ahol lépésről lépésre végigvezetnek a megoldáson. Ez kifejezetten hasznos, mert nem enged rosszul megtanulni.

Fontos, hogy az alkalmazást kell érteni. Ahogy előttem írták, ha felismered, hogy ezt már csináltad, be fog ugrani.

Az érettségi egy becsületesen készülő diáknak nem fog nagyon nagy gondot okozni; a függvénytáblázatot ismerd, tudd, hogy mit hol keress. Sok-sok gyakorlás, és amikor már úgy érzed, hogy tudod, még ne hagyd abba. Csinálj meg még 1-2 feladatot utána is, ha lehet, olyat, aminek tudod a megoldását (a végén összehasonlítani).

2013. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem mindenki úgy van vele, hogy ha érdekli és behatóbban foglalkozik a témával, akkor jobban megmarad benne a lényegi része. Felteszem nem csak a matekkal van ilyen probléma; úgy értem, hogy magyarból vagy töriből úgy megtanulod témazáróra az anyagot, hogy álmodból felkeltve is tudod, de miután megírtátok, 1-2 hét alatt elfelejted, mert addigra "haszontalan" lesz a tudás. Ez persze általában senkit se szokott zavarni, ha a töri vagy a magyar régebbi anyaga nem megy, mivel a töezek részeit nagyrészt lehet egymástól függetlenül tanulni, a matek meg szinte mindig a régebbi tudásra épül.
2013. aug. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
54%
Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.
2013. aug. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!