Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt miért furcsállják, miért...

Ezt miért furcsállják, miért nem értik egyesek? Osztályozó vizsga.

Figyelt kérdés

Most leszek 10-es,suliba 2 nyelvet tanulok,de egy harmadikból fogok pluszba osztályozózni. Volt hogy nem értették hogy minek az osztályozó meg minden.Akkor mondtam hogy érettségihez,de volt aki azt is megkérdőjelezte hogy minek akarok érettségizni belőle,hogy akarok ennyi mindenből.

A másik meg,hogy volt hogy anyukám is megkérdezett egy-két tanárt hogy mi kell a vizsgára,hogy valamit mondjanak,de csak annyit mondtak hogy x számú lecke.

Meg,mikor mondtuk az egyik tanárnak,nem mondott különösebben semmit.Szóval..nem is tudom.

Például a feladatokat se igazán mondták el maguktól,csak egy tanár akit kérdeztem ő elmondta,meg adott pár feladatsort is.De nem őt kérdeztem először.


Most nem akarok hülyeséget kérdezni,de miért furcsa az egy csomó embernek ha osztályozó vizsgázok?

Vagy,a tanárok miért ilyen ..alig mondtak valamit?(1 kivétellel főleg)


Az a furcsa,meg a különleges hogy én 3 nyelvet is tudok tanulni,nemcsak 2t?Vagy hogy érettségizni akarok talán másból is?

Tudom,hogy örüljek,hogy ez a legnagyobb bajom,meg ilyenek,de mégis érdekel.


(Szerintem annak a tanárok inkább örülni szoktak ha vannak szorgalmasabb,okosabb emberek is,meg segítenek.)


2013. aug. 26. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha több nyelven tudsz, de ha nem akarsz továbbtanulni vele, akkor nem érdemes mindegyikből érettségit csinálni, jobb a nyelvvizsga. Pluszpontot ér, és később is jó lesz.

Osztályozó vizsga: azt a tanárt kérdezd, aki tanított, neki kell majd összeállítani a vizsgafeladatokat. Ha azt mondta, hogy X leckéig, az is valami, mert akkor addig a leckéig előfordult anyagból bármit kérdezhet.

2013. aug. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

De tényleg miért osztályozózol?

Előrehozott érettségire szeretnél menni?

2013. aug. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Valószínűleg azért lehet nekik furcsa, mert úgy tudják, hogy azokat szokták behívni osztályozózni, akik sokat hiányoztak
2013. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég fura a hozzáállásod a nyelvekhez. Nem a mennyiség számít.

Az, hogy leérettségizel belőlük, még nem leszel előrébb semmivel, nyelvvizsga többet ér.


"Például a feladatokat se igazán mondták el maguktól"


Na ezen a ponton elgondolkodtam. A nyelvtanulás nem abból áll, hogy megadják, hogy ebből és ebből készülj fel. Régen rossz amúgy, hogyha valaki nyelvkönyvekből akar megtanulni egy nyelvet.

2013. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát,igazából lehet hogy olyan helyre mennék ahova kell nekem belőle az érettségi.

Mert nyelvszakra szeretnék menni feltehetőleg.

Angolból lehet csak középszinten érettségiznék,és a másik 2ből emelten.Vagy,akkor valahogy máshogy.

Mert,angol szakra (angolt suliban tanulok) nem mennék szerintem.De egy másik nyelvszakra már inkább.Vagy ilyesmi.

2013. aug. 26. 20:59
 6/6 A kérdező kommentje:

Attól még elmondhatnák bővebben hogy miből áll a vizsga.

Csak olyanokat hogy mondjuk képleírás lesz,vagy szituáció,ilyesmik.


A másik meg,tudom hogy nem csak a könyv meg a papír számít.

Tisztában vagyok vele.

Angolból is van felsőfokú szóbelim,de nem hagyom abba.Épp ellenkezőleg,folytatom.Meg igyekszek bővíteni a szókincsem.

:)


A másik 2 nyelvet meg lehetőségem lesz a nyelvtanár anyukámmal és anyanyelvi apukámmal gyakorolni.

Ismerek én is olyat aki például németből felsőfokúzott,de aztán alig tudott megszólalni.Én nem ilyen akarok lenni.


De tényleg köszi a válaszokat.Mentek a zöldek mindenkinek.

Csak tényleg érdekelt ez a dolog.

2013. aug. 26. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!