Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hy! Valaki leírná általánostól...

Hy! Valaki leírná általánostól egyetem\főiskola és a munkáig MINDENT? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Azt szeretném,hogy valaki aki nagyon jártam a témában vagy átélte már az szánjon rám egy kis időt és írja le,hogy hogyan működik a TOVÁBB TANULÁS szóval,hogy általános iskolát a főiskola\egyetemig TELJESEN,MINDENT mi merre hány méter és minden kis egyéb részletet, mi a jobb,ide vagy oda,szakközép vagy gimi,mindent,nem nagyon tudom ezeket. nagyon fontos lenne előre is köszönöm:)

(?)



2013. aug. 29. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát én most leírom, hogy én mit csináltam eddig, hátha az is segít.

Szóval egy sima általános iskolában kezdtem egy kisvárosban, sima osztályban, nem volt benne semmi speciális. Felső tagozatban olyan lehetőségek közül lehetett válaszolni, hogy melyik az a tantárgy, amit emelt óraszámban szeretnék tanulni, nekem ez a matek volt, így hetente +4 órám volt belőle. A tanulmányi eredményem elég ösztönző volt ahhoz, hogy gimnáziumba menjek. Ha mindenféleképpen az a célod, hogy főiskolára vagy egyetemre jelentkezz, akkor én a gimnáziumot javaslom. Ez után következett, hogy eldöntsem, melyik gimnáziumba és ott is milyen osztályba jelentkezzek. A reálos dolgok nagyon jól mentek, a jövőmben is ezzel akartam foglalkozni, mégis nyelvi osztályba mentem, aminek az lett a következménye, hogy nyelvvizsgával ballaghattam. A gimi utolsó két évében fakultációra kell jelentkezni, nálunk verseny folyt, hogy egy-egy bizonyos fakultációra bekerülhessünk. Tantárgyanként a heti +2 vagy akár 4 órán felkészítettek az érettségire. Reálos vagyok, ilyen faktokat vettem fel, ilyen tantárgyakból érettségiztem, ilyen egyetemre vettek fel az idén. Remélem, néhány év múlva diplomával a kezemben, hozzáértő szakemberként dolgozhatok majd. Lehet, hogy az ERASMUS-program keretein belül eltöltök majd 1-2 félévet külföldön, ott folytatom a tanulmányaimat, de mindenféleképpen itthon szeretnék élni és dolgozni, és nemcsak az aláírandó hallgatói szerződés miatt.

2013. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szaközép vagy gimi. Szaközép ha van elképzelésed hogy mit akarsz csinálni majd később, gimi ha nincs. Utána egyetem vagy fősuli (és ajánlot a +2 évet is befejezni fősuli után)

Egyetemre menni kell... hacsak anyuci apuci nem hagy rád milliokat, akkor azzal a tőkével bebiztosithatod a jövőd, ha okosan fekteted be. Ha nincsenek milliok, akkor egyetem közben/után munka. Nyáron ha lehet akkor külfödi diákmunka, jobban lehet keresni mint itthon. Egy angol vagy német nyelvizsga is kelleni fog. Egyetem után itthon vagy külföldön elkezdesz dolgozni mint segéd vagy gyakornok, lesz munkatapasztalatod, teljes idejű állásod. Ha nem vagy vele megelégedve, keresel jobbat. Fiatal vagy, valoszinuleg találsz is jobbat egy-ket éves tapasztalattal... kivéve ha valami értelmetlen szakon fejezel.


Én 8 év általános után építészeti szaközépbe mentem. 8-ban már tudtam h építész akarok lenni. 4 év szakközép után még mindig tetszett az építészet, de inkább a kreatív része, belsőépítészetre mentem tovább. Vannak hosszútávú terveim, szeretnék külföldre menni, ott élni, dolgozni, minél nagyobb és híresebb nyugati városba, akár az egyesült államokba vagy kanadába is szivesen elmennék ha lesz rá lehetőségem.

Szerintem gimibe akkor menj, ha nem tudod mit szeretnél kezdeni magaddal, ellenkező esetben szakközép. Szaközépben még nem kell pontosan tudnod mit akarsz csinalni a jövőben, de ha nagyon szereted pl a rajzot, akkor menj valami művész suliba, és egyetemig eldöntöd h pontosan mit akarsz tanulni tovább, vagy ha matekot szereted nagyon, akkor egy olyan suliba menj, később pedig eldöntöd h matektanár akarsz lenni vagy tanulsz programozást (ott sokat matekoztok). Ha még nem tudod eldönteni, vagy a nyelveket szereted, akkor gimi.


Én egy kis faluban jártam általános iskolába. Egy 100ezer lakosú városban jártam szakközépbe. Budapesti főiskolára jelentkeztem.

Ha játszottál WoW-ot (vagy valami hasonló játékot), ott is fejlődsz, szinteket lépsz, bejárod a map-ot, egyre nehezebb feladatokat kapsz és egyre erősebbek az ellenségek. A való élet is teljesen ilyen, és én szinteket akarok lépni... majd egyszer eljutok egy szintre ahonnan már nem akarok továbblépni, de akkor tudni fogom, hogy az az a hely, ahol én jól érzem magam.

2013. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek:)
2013. dec. 12. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!