Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt hogy az...

Miért mondják azt hogy az egyetemi élet sokkal szabadabb?

Figyelt kérdés
holnap kezdem az egyetemet, azt leszámítva hogy pénteken nincs órám semmi szabadságot nem látok a napjaimba, 1,5 órás előadás ill gyakorlat, közte 30 perces szünet amibe semmit nem lehet csinálni, délután 4ig bent vagyok és agyilag tompán hazaesek és kb semmit nem tudok csinálni. Meg még abban tudnátok segíteni hogy elmagyarázzátok hogy hogy is működnek a zh-ák meg a vizsgák, van szóbeli részük is??

2013. szept. 1. 21:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Egyetemen már felnőtt emberként kezelnek, aki tudja, hogy a tanulás a saját érdekében áll, amit ha elmulaszt, vagy nem vesz kellően komolyan, akkor csak magával szúr ki. Más mint a középiskola, a tanárok egy részével tegeződsz, senki sem ellenőrzi, hogy éppen hol vagy, mit csinálsz, mindent magadnak intézel, szülő nélkül. Ezért mondják, hogy szabadabb az élet egyetemen. Ezen kívül sokan mennek másik városba tanulni, és albérletbe vagy kollégiumba költöznek. Így a szülő sem szól bele, hogy mit csinálsz, ettől is függetlenebbnek érzi magát az ember.


Amúgy hogyha nem ilyen "elit" szakra mész, akkor szerintem szabadidőd is bőven van. Azért délután 4-kor végezni, és heti 4 napot eltölteni az iskolában nem olyan megterhelő, meg gondolom nem is minden nap vagy bent reggel 8-tól 4-ig folyamatosan. Egy átlagos munkahelyen kell minden nap ennyit lehúzni. Majd ha olyan helyre kerülsz, ahol naponta 10-12 órákat kell melóznod, akkor már jogosan mondhatod, hogy lefárasztott a nap:)

2013. szept. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom neked, hogy az első 1-2 hétben legyél ott minden egyes órán, amíg minden oktatóval nem találkozol. Mindenki el fogja mondani a követelményeit, ezeket írd fel! Elmondják hány zh lesz a félévben és hogyan állnak a hiányzásokhoz. Sokszor azt is, hogy milyen vizsgára lehet számítani a félév végén. (Írásbeli, szóbeli, vagy vegyes)


Azért szabadabb az egyetemi élet, mert általában a diákok messzire kerülnek a családjaiktól. Sem ők nem szólnak bele, hogy az ember mikor tanul, sem az oktatókat nem érdekli, hogy éppen megbuktatnak, avagy sem. Középiskolában még azért igyekeznek a diákok lelkére beszélni, átrugdosni őket, esetleg még meg is kérdezik, hogy mi a baj, miért nem megy, miért nem tanul. Itt ilyen már nincs. Magadnak osztod be az idődet, magadnak állítod fel a fontossági sorrendet. Lesz, amikor 2 hétig nem kell tanulnod semmit és lesz amikor csőstől jelenti be az összes tanár, hogy következő héten zh. Olykor képtelenség mindre időben felkészülni, neked kell eldöntened, hogy melyikre fektetsz nagyobb hangsúlyt és melyiket hagyod úszni.

Te döntöd el, hogy mit csinálsz este/éjszaka. Alszol, tanulsz, elmész-e bulizni a többiekkel... Gyakorlatilag éled a saját életedet, mert nem vagy a szüleid felügyelete alatt, tehát sokkal nagyobb szabadságod van. Akkor van baj, ha ezt nem tudod kezelni és elúszol ahogy sokan mások teszik. Nem véletlenül indul egy évfolyam 200 fővel pl a műszaki szakokon és végez időben ebből 10. :)


A hiányzások változóak. Valakit nem érdekel, hogy bejársz-e az órájára és van olyan aki minden alkalommal katalógust tart. Akár felolvasóst is, hogy véletlenül se tudd aláhamisíttatni az aláírásodat, hogy ott voltál. Általában úgy van, hogy az órák 70%-án kötelező megjelenni, avagy 3 hiányzás lehet igazolással vagy anélkül. Valaki tartja magát ehhez, valaki nem. Valakit nem érdekel, míg valaki keményen számon tartja a 3 hiányzást. Olyan is van, akinél igazolatlanul lóghatsz hármat, de igazoltan akár többet is. Egy biztos. Rohadtul nem fog érdekelni senkit, hogy te éppen az éjszakai bulit pihened ki, vagy fekve hánysz. Hiányzol és pont.

2013. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
91%

1. A legtöbb előadás nem katalógusos (vagy ha van is katalógus, simán fel lehet írni egymást), így a szar előadások helyett simán alhatsz, kávézhatsz, azt csinálhatsz, amit csak akarsz.

2. A gyakorlatokról meg van adva, hogy mennyit lehet hiányzoni, és a hiányzásokat úgy osztod be, ahogy akarod. Senki nem kérdi, miért nem voltál ott. Ha éppen hulla másnaposan fetrengtél otthon, az sem érdekel senkit.

3. Előre meg van adva, mikor lesz számonkérés, így jobban be tudod osztani az időd. Nincs meglepi röpdoga meg felelés.

4. Egy csomó helye az órarended is te rakod össze, van benne némi mozgástér. Bár nálunk ez pont nem igaz.

2013. szept. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!