Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelező erkölcstan meg egész...

Kötelező erkölcstan meg egész napos iskola? Mi lesz itt, emberek? Tényleg a fiatalok totális lelki megnyomorítása a cél?

Figyelt kérdés

hát bizony ha most lennék tizenéves, bizony hevesen tiltakoznék az iskola ellen, mert ez azért már túlzás.


Bár arról fantasztikusan elhallgattak h tulképpen találtak-e erkölcsoktatásra alkalmas tanárt az idióta kritériumaiknak megfelelően, de szal sztem ezzel csakis azt érik el h szerencsétlen fiatalokat kompletten tönkre teszik.


Mi lesz itt szerintetek?


És akkor okos Pokorni épp a napokban nyilatkozta: " elég bonyolult dolog, hogy lehet értelmet adni az egész napos iskolának stb stb"


Izgalmas egy szemlélet. Tehát fogalmuk sincs mit akarnak, de lényeg h azért maradjanak csak bent du 4-ig ... agyrém! De tök tipikus, ez is igaz, amolyan jó kis magyar gondolkodás. Nem tudjuk mit, de azt csináljuk nagy hévvel ...


Megemlíthetném még a csodálatos fideszes tanfelügyelők majd szépen szelektálják a "jó" tanárokat ... az ész megáll na.


Tehát mit szóltok mindehhez?



#iskola #erkölcstan #köznevelési tv
2013. szept. 2. 07:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

"Írni nem tud (helyesen és értelmesen legalábbis), olvasni nem tud, számolni nem tud. A történelmet leszarja, a biológiából az ember szaporodása sem marad meg, a földrajz olyanmindegy. Minek járatják egyáltalán iskolába a gyereket? "


Ez egyszerűen nem igaz.

Iskolában TÁRGYI TUDÁST lehet megtanítani a gyerekeknek (írás, olvasás, biológia, földrajz), de ÉRTÉKRENDET nem. Azt a családból, a médiából és a baráti körből veszik.


És igenis van értelme az iskolának. Például minimális az analfabetizmus, még a legagyatlanabbak is fel tudnak tenni kérdéseket. Ez az oldal jó példa erre. Az emberek nagyjából tudnak számolni, ismerik a folyókat, városokat stb.


De a lényeg:

Az erkölcstan értelmetlen, mert senki nem azért lop, csal, hazudik, gyilkol, mert nem tanították meg neki, hogy ezek erkölcstelen dolgok.

2013. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
18%

"Iskolában TÁRGYI TUDÁST lehet megtanítani a gyerekeknek (írás, olvasás, biológia, földrajz), de ÉRTÉKRENDET nem. Azt a családból, a médiából és a baráti körből veszik. "


Amit a legtöbb gyerek a családjából és a baráti köréből tanul, azt láthatod, ha kimész az utcára. Ha nem látod, akkor túl jó környéken laksz. Vagy ha nem szomorít el az az ÉRTÉKREND amit látsz, akkor lehet, hogy eleve a te értékrendeddel is baj van, amit a családodtól, a barátaidtól és a médiától(?????) tanultál.


"Az erkölcstan értelmetlen, mert senki nem azért lop, csal, hazudik, gyilkol, mert nem tanították meg neki, hogy ezek erkölcstelen dolgok."


Az előző elmefuttatásodból kiindulva aki lop, csal, hazudik, gyilkol, az ezt látta a szüleitől és barátaitól? A médiából ezt látta, az biztos, de szerinted jól van ez így, mert onnan kell tanulni. Ha lenne egy hely, ahol ennek az ellenkezőjét látja, akkor nem gondolod, hogy bizonyos szituációkban elgondolkodna? Hiszen mégiscsak olyan beszélt neki erről, akinek azt is elhitte, hogy 1+1=2 (még mielőtt félreértés történik: nem pont a matektanárokra gondolok). Szóval pont az ilyeneknek van szükségük erre az oktatásra. A többiekre meg ráfér.

Azt persze nem tudom, hogy például te, a kérdező, vagy más ellenzők hogyan képzeltek el egy erkölcstan órát. A tippem az, legalábbis az írásaitokból az jön le, hogy például százszor leírják, hogy "Lopni rossz. Érteeeem?". Namost ha visszagondolsz például a matekórára, az úgy ment, hogy százszor leírtátok, hogy 1+1=2? Ugye, hogy nem? Persze a tantervet nem ismerem, de egyben biztos vagyok: az emberi normákra neveléstől egyetlen egy gyerek sem lesz rosszabb ember.

2013. szept. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%

Igen, és heti 1(?) óra mekkora hatással lesz az egész napi barátok/család/média kombináció hatásához képest?


Főleg úgy, hogy a gyerekek már a földrajz/biosz/kémia órán nem figyelnek, akkor majd pont ezen fognak. Délután 2-3-kor, amikor már legszívesebben mindenki menne haza.


Egyébként te hogy képzeled el az erkölcstan órát?

Sőt egyáltalán ki tarthat ilyet?

Mintha régebben lett volna egy vita is erről.

2013. szept. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, és heti 1(?) óra mekkora hatással lesz az egész napi barátok/család/média kombináció hatásához képest? "


A semmihez képest még akkor is valami, ha nem, vagy alig figyel oda.


"Egyébként te hogy képzeled el az erkölcstan órát? "


Ha én írtam volna a tantervet, akkor szituációs gyakorlatok lennének az órán. Például ki mit tenne egy adott helyzetben, mit tehet meg egyáltalán egy adott élethelyzetben, kihez fordulhat segítségért, ki az, akihez semmiképp se forduljon segítségért. Ismétlem: nem tudom mit a terv, és nem is néztem utána, pedig biztos elérhető. Mégvalami: leginkább egyfajta beszélgetésről, esetleg vitáról szólhatna, és én semmiképp sem osztályoznám.


"Sőt egyáltalán ki tarthat ilyet? "


Szerintem bármelyik tanár tarthat ilyet. Pedagógia ismereteket minden tanári szakon tanulnak, ez pedig ahhoz tartozik. Nyilván nem árt felkészítés (nem az az 1-2 napos, amit terveznek).


"Főleg úgy, hogy a gyerekek már a földrajz/biosz/kémia órán nem figyelnek, akkor majd pont ezen fognak. Délután 2-3-kor, amikor már legszívesebben mindenki menne haza. "


Egyrészt úgysem fognak, mivel ugye kötelező a 4-ig bentmaradás, másrészt meg éppen ezért képzelném el inkább egy laza, beszélgetős, nem osztályzott óraként. És így még ragadhat is valami. Egyébként sem ugyanolyan képességű és aktivitású gyerekek vannak az osztályokban, ez egyféle csapatépítőként is felfogható. Ez szintén nem lenne hátrányos.

2013. szept. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"Szerintem bármelyik tanár tarthat ilyet. "


jézus, jaj ne! ismersz te egyáltalán magyar iskolában oktató tanárt?

úgy őszintén, hány %-ot tartanál alkalmasnak? én ismerek elég sokat, és alig 1-2-3%-ot, bár az ő kritériumaik szerint még ennyi se lenne (csak ez az, amiről nagyon elhallgattak, mert volt ott szexuális perverzióktól mentességtől kezdve a nem elválton keresztül a gyakorló keresztényig minden elvárás :D).

2013. szept. 2. 19:56
 16/20 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző leírta az nagyon jól hangzik, bárcsak így is lenne...
2013. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

"jézus, jaj ne! ismersz te egyáltalán magyar iskolában oktató tanárt? "


Ismerek. Többet is. A legtöbbjüket alkalmasnak tartom rá. Általános iskolai és középiskolai tanárokról beszélek. Nem mindet, ez igaz. De úgy 80-90%-ukat.


Tudom, hogy a legtöbben nem szeretik, sőt egyenesen utálják a tanárokat, de szerintem nagyban a tanárokon is múlik, hogy mi lesz a gyerekből. A mostani világban ez méginkább igaz, mint akár 20-30 évvel ezelőtt. Ma a legtöbb szülőnek nincs is ideje foglalkozni a gyerekkel, vagy ha lenne is, akkor energiája nincs rá (tisztelet persze a kivételnek). Ez többnyire nem a szülő hibája, hanem ilyen világban élünk. Én magam nagyon sokat köszönhetek a tanáraimnak, hogy nem egy elfajzott barom lettem. Pedig annak készültem... Talán ezzel is magyarázhatom, hogy megyek el köszönés nélkül félrenézve a korábbi tanáraim mellett.

2013. szept. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

nézd, amit te leírsz, az inkább az idomítás kategória, és nem igazán szokott működni vagy legalábbis csak mértékkel. a valódi, mély "életre nevelés" nem az ilyen köszönök ha elmegyek mellette -szerű felszínes sablonokban mutatkozik meg, bár nem tudom mit értesz elfajzott barom alatt :)


aztán meg, én is ismerek rengeteg tanárt, de szóval komolyan állítod, hogy a drága kormányunk által felállított kritériumoknak a 80-90% megfelel? Félre ne érts, én se értek velük egyet, sőt, hatalmas ökörség az egész, de az még nagyobb baj, hogy sajnos az általam értelmesnek talált kritériumoknak is alig látok pár %-ot, aki megfelelne.


(nyilván emlékszel a hülyeségeikre, azaz: ne igyon, ne legyen semmi egyéb káros szenvedélye (szerencsejáték, drog stb), ne legyen elvált, éljen családban, legyen gyereke, ezáltal kimondatlanul megfogalmazva az a kritérium is h ne legyen homoszex, ne legyenek szexuális perverziói, legyen gyakorló vallásos, életvitele példaértékű legyen. Kb ennyire emlékszem. Tehát te ezeket mind megtalálod a tanárok 90%-ában? Hangsúlyozom, nem mintha egy full alkesz vagy éppen 3x elvált tanár ne lehetne fantasztikus példakép a fiatalnak, akitől bizony sokat tanulhat, csak pont ez a bajom, hogy ezen a téren is átmegyünk egy képmutató felszínbe csak, miközben a tényleges értékek elő se kerülnek.

2013. szept. 5. 06:23
 19/20 anonim ***** válasza:
Igen! A felnőtteket a média nyomorítsa meg. Ezek az iskola törvények pedig a gyerekeket. Teletömik mindennel a fejüket.
2013. szept. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

igen, de én abban bízom h azért a mai tizenévesek nagy átlagban bőven sokkal értelmesebbek annál minthogy ilyesmi zöldségekkel lehessen etetni őket komolyan. mármint az etetés komoly persze, de a jóízű mosolygásokon kívül más hatást nem tudok elképzelni :D


Kyran, te milyen vitára emlékszel?

2013. szept. 11. 06:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!