Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nagyon szegény lenne a...

Ha nagyon szegény lenne a családotok, akkor melyiket választanátok? Elmennétek államilag támogatott egyetemre és próbálnátok megélni az ösztöndíjból meg némi munkából, vagy 2-3 éves okj-vel minél hamarabb dolgozni mennétek?

Figyelt kérdés

2013. szept. 19. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ösztöndíjból sajnos nem mindenhol lehet megélni. Én mindenesetre megpróbálkoznék az egyetemmel, de ez én vagyok, és a szak sem mindegy.
2013. szept. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ilyen feltételek mellett én az egyetemet választanám, mert azzal segítesz többet a családodnak ha tanult ember leszel, egyrészt ez lelkileg jól esik nekik, másrészt ha olyan egyetemre jársz ami tényleg egy jó képesítést ad és szükség van rá a munkaerő piacon akkor valószínű egy jó, jól kereső munkahelyed lesz és később anyagilag is jobban melléjük tudsz állni. És nem biztos, hogy sokkal tovább tart.
2013. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Girgoy ***** válasza:
76%
Én is az egyetemre voksolnék. Hanagyon penge vagy, még Köztársasági Ösztöndíjat iskaphatsz. Az én időmben az a minimálbér kétszerese volt, de most már biztos nem annyi. Egyetem mellett is melózhatsz, sok cég pont vadászik az egyetemistákra, mert olcsóbb munkaerő, de Neked azért jól jön az a pénz is. OKJ-ért is fizetni kell és nem garantált, hogy utána lesz is melód, sőt, talán még kevesebb esélyed is van rá, mint ha egyetemistaként dolgoznál. Igaz, strapás lehet tanulni és melózni is, de jó szervezéssel sokan meg tudják oldani ezt is.
2013. szept. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetem....
2013. szept. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

hmm, nálunk az ösztöndíj egyenlő volt a náthával

egyébként az okj-s képzéseket meg nem sok helyen veszik komolyan

2013. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!