Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan hagyhatom ott a főiskol...

Hogyan hagyhatom ott a főiskolát, illetve mivel jár ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg első félévemet töltöm a BGF Pénzügy Számvitel karán, azonban teljesen más, mint amire számítottam(ebbe most nem menjünk bele) és ott szeretném hagyni, tehát meg szeretném szüntetni a tanulói jogviszonyom a BGF-el(és valószínűleg dolgoznék, amíg ki nem találom, hogyan tovább).

A kérdésem az lenne, hogyan is tegyem ezt meg? Most vannak az első zh-k, de nyilván már azokra sem akarok bemenni, ahogy az órákra sem, ami érdekelne, az tehát: az, hogy mégis hogyan csináljam? Egyszerűen ne járjak be és majd passzívba tesznek vagy intézkedjek ezzel kapcsolatban?Ha igen, hogyan tudom, ezt intézni? Hogy zajlik ez módszeresen? Olvastam, hogy a tanulói jogviszonyom bármikor megszüntethetem, de ez mégis milyen anyagi terheket vonhat maga után(már ha von)? Kell-e esetleg bármitől tartanom ezzel kapcsolatban?


Jól jönne egy bővebb körű tájékoztatás, hogy mi a teendő, ha mindenképp ott akarom hagyni a fősulit. Remélem érthetőek a kérdések, a válaszokat előre is köszönöm!



2013. okt. 16. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudtommal, ha államin vagy, akkor 1 félév tandíját ki kell csengetned az intézmények, ha nem fejezed be a félévet.

Még a régi időkben (amikor még nem volt a rohadt hallgató szerződés) én is ott hagytam egy szakot. Az alábbiakat csináltam: letöltöttem egy hallgatói jogviszony megszüntetése című nyilatkozatot a suli honlapjáról. Azt értelem szerűen kitöltöttem és beadtam a TO-ra. Egy héten belül pedig jött az elbocsátó szép üzenet a suliból. Ez még 2011-ben volt.

2013. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy elhasznált félév után nem jár semmilyen kötelezettséggel. De egyébként azért még ne írd le teljesen, szerintem inkább passziváltass, hátha meggondolod magad.
2013. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, tehát a félév díját ki kellesz csengetnem?Hallottam olyanról is, hogy a kreditleadást kell fizetnem(pl. leadott kreditenként 2000ft), vagy ebben az esetben a félév díját+ a kreditek leadását is fizetnem kell? Mert az most anyagilag nem menne :S Így, hogy a szoctámomat is elutasította az iskola, gyakorlatilag az egyszeri alaptámogatás maradt(kb 50 ezer ft)... :S


Valaki megtudná mondani pontosan, hogy akkor mégis milyen kötelezettségekkel jár? Vagy ez iskolánként változik?Ha igen hol tudok a BGF-es "szabályzatba" belenézni? Előre is köszi!

2013. okt. 17. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!