Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Késett már valaki írásbeli...

Tyria kérdése:

Késett már valaki írásbeli érettségiről?

Figyelt kérdés
Nekem most lett volna előre hozott írásbelim infóból, de késtem 15 percet, így nem ülhettem be vizsgázni. Légyszi, ha valaki tud mondani valamit, akkor mondjon valamit! Most autómatikusan 1es lett az érettségim, vagy javítózhatok? Ja, és középfokú lett volna...

2013. okt. 19. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Nem szabad késni

Talán mehetsz javítózni

2013. okt. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Az infós tanárod kérdezd meg ez ügyben.

Bár magától is mondhatott volna valamit, hogy ilynekor "mi van"

2013. okt. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De nem tudok várni hétfőig! Tiszta ideg vagyok, hogy akkor most mi van...
2013. okt. 19. 16:13
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez az előrehozott érettségi így sikertelen, viszont tavasszal mehetsz újra, akár ugyanezen a szinten.
2013. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A vizsgabizottságot működtető iskola igazgatójának adhatsz be egy kérvényt, hogy pótló érettségit tehess, megfelelő igazolással. Ha tudod igazolni, hogy épp lezárták a fél várost egy húsztonnás bomba miatt vagy épp akkor élesztettek újra, akkor el fogja fogadni, de nagy különbség nem lesz... (Elvileg ilyen esetben ugyan ki lehet váltani második szóbelivel az írásbelit, de ezt én informatika esetében biztosan nem engedélyezném a pontarányok miatt, mert az már bohóckodás lenne.)

Szóval igen, a legvalószínűbb a javítóérettségi a következő időszakban. És jó, hogy egy előrehozotton tanultad meg a leckét, nem a rendes érettségin.

2013. okt. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mész újra tavasszal, vagy ha utólag betudsz mutatni egy orvosi igazolást és ha a tanárod is picit jóban van velük akkor talán eltudják intézni azt hogy szóbelin javíthass viszont akkor 2 tételből kell felelned de ezt csak akkor engedik meg ha tényleg olyan bajod volt ami miatt esélytelen hogy bejutottál volna.

De szerintem hagyd a fenébe, érettségizel majd tavasszal, legalább több időd lesz rá készülni, meg gondolom mondták neked hogy érettségi előtt legalább fél órával korábban legyél ott, kellett hogy tudjál róla, tehát ez nem kifogás, ha meg elaludtál vagy lekésted a buszt magadra vess, a buszhoz mindig korábban kell kimenni hiába érkezik 10 perccel később ahogy kivan írva simán érkezhet akár 5 perccel korábban is ha nincs annyi fel vagy leszálló útközben, tehát ezek nem kifogások, és tényleg most az egyszeri alkalommal ezt igazán kibírhattad volna hogy fél órával korábban kelsz fel.

2013. okt. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Gondolhatod, hogy így (ha nem érvényes az írásbeli)

nem engedhetnek szóbelire-

2013. okt. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy így már nem szóbelizhetek, de pl ez most valahol meg fog jelenni (mármint a sikertelen érettségi)?
2013. okt. 19. 16:59
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem. Kapsz róla egy törzslapkivonatot, amit be kell majd adni februárban a következő jelentkezéskor, de a bizonyítványba nem írják bele. Sőt, ha attól tartasz, hogy az informatikáról máskor is elkésel, akkor választhatsz akár másik tárgyat is helyette.
2013. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem, az infót azért is megcsinálom! Amúgy köszönöm szépen a válaszokat!
2013. okt. 19. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!