Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mihez kezdhetek irodalommal,...

Mihez kezdhetek irodalommal, angollal és törivel? Van értelme biosz-kémia fakultációra járnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves lány vagyok, tizenegyedikes.

Magyarhoz, nyelvekhez és történelemhez van érzékem, viszont, mivel nem tudtam, mihez lehetne kezdeni velük, illetve a család sem tartotta jó ötletnek, más fakultációt választottam.

A matek és a fizika sose ment túl jól, biológiával és kémiával pedig nem volt semmi bajom, ezért utóbbi kettőt vettem fel faktnak.

A baj az, hogy ez a két tárgy, bár tanulom, közel se megy olyan jól, mint a humán tárgyak, illetve, hogy nincsen semmi célom, nincs olyan szakma, ami különösebben vonzana.

Félévkor viszont lehet fakultációt váltani.

Szerintetek átmenjek magyar/töri/angolra, vagy ne?

Ha igen, tudnátok ajánlani valamilyen szakot, amihez ezek kellenek és amivel el is lehet helyezkedni?

Előre is köszönöm a segítséget!



2013. okt. 26. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
felvi.hu -n nézd meg a szaklistát, önismereti teszteket.
2013. okt. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a nyelvnek mindig hasznát fogod venni, úgyhogy én javasolnám neked az angol faktot, főleg ha tényleg jól megy és szereted is.

Egyébként nyilván elcsépelt szöveg, de azt válaszd, amiben jó van és amit szeretsz, még akkor is ha a szüleidnek nem éppen tetszik. Végül is a te további jövődről van szó, és attól függetlenül hogy jót akarnak, nem biztos hogy az tényleg a legjobb neked.

Szerintem már itt az ideje, hogy elkezd nézegetni a felvi-t, hogy mire odakerül az idő, akkor egész jó rálátásod legyen, hogy melyik iskola mit kínál, hol mikre lehet szakosodni. :)

2013. okt. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pszichológia nem érdekel?
2013. okt. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!