Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakközépiskola ad érettségit...

Szakközépiskola ad érettségit is 4 év után meg egy szakmát is?

Figyelt kérdés
Azt tudom ,hogy a szakiskola az csak szakmát ad a gimnázium meg érettségit és továbbtanulási lehetőséget de a szakközépiskola az ad érettségit is meg szakmát is ?

2013. okt. 28. 17:18
 1/5 anonim válasza:
Nem. 4 év után érettségi, utána lehet maradni képzésre, szakmára még 2-3 év.
2013. okt. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A most 9.-es és későbbi évfolyamoknak ad szakmát is, de az nem OKJ-s szakma.

Úgynevezett szakmacsoportos alapozó képzés folyik, ami jellemzően annyit tesz, hogy az OKJ képzés két évének első évét megtanítják 12. osztályig. Abból kötelező érettségizni is, és azzal már bizonyos munkakörök betölthetők. Utána meg már csak egy év a szakma.


Itt: [link]

a 3. mellékletben olvasható, hogy melyik ágazati érettségivel milyen munkakör tölthető be. Informatikával pl. a "számítógépes rendszerkarbantartó". További egy év tanulással pedig megszerezhető a

54 213 05 Szoftverfejlesztő

54 481 01 CAD-CAM informatikus

54 481 02 Gazdasági informatikus

54 481 04 Informatikai rendszergazda

54 481 05 Műszaki informatikus

54 482 01 IT mentor

szakmák egyike.

Szóval röviden egy komolytalan szakmát ad, újabb egy év tanulással lehet rendes, OKJ szerinti szakmát szerezni.

2013. okt. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen:).
2013. okt. 29. 18:46
 4/5 A kérdező kommentje:

Még nem vagyok ebbe nagyon jártas mivel mégcsak most fogok szakközépbe menni.

És mindenképpen egy évet kell még utána tanulni ,hogy legyen OKJ-s szakmám vagy ez az OKJ ez ,hogy működik úgy mint egy iskola bemész és mondjuk 1 év után lesz egy szakmád ?

2013. okt. 31. 23:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt komolyan így megvariálták? Az én időmben még 4 év után kaptunk érettségit és középfokú OKJ-t is (vagyis felső-középfokú, ami érettségi utáni napon már le is tehető). Szóval ma már 4. év után az ember OKJ-t sem kap, csak leérettségizhet a szakmai tárgykörből, még jó, hogy én a régi rendszerben végeztem :)
2014. aug. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!