Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsgaidőszak? Hogy éljem túl?

Vizsgaidőszak? Hogy éljem túl?

Figyelt kérdés
Ebben a félévben nagyon durva,és rengeteg vizsgám lesz, már a ZH-időszaktól kibuktam. Ismertek bármiféle praktikát, amivel túl lehet élni a vizsgaidőszakot épen-egészségesen? Mit egyek,mit ne, mit igyak, mit ne, stb?
2013. nov. 27. 12:13
 1/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Sok víz, és azt egyél, amit kívánsz, persze ne chips legyen a menü 2 hónapig, de ha édességet kívánsz egyél azt, ha sósat, akkor azt. A koffeint csak mértékkel, ha túlzásba viszed rosszul is leszel, és nem is használt (mondom én, aki annyi kávét ittam vizsgaidőszakban, hogy utánna egy hónapig a szagától is rosszul lettem). Figyelj magardra, és legyen lazító időd, előre betervezve, amikor filmezel egyet, elmész sétálni, haverokkal a városba, stb.
2013. nov. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Eddig hogy csináltad? Vagy ez az első?

- Normálisan oszd be a vizsgáid (már amennyire lehetséges).

- Mindig aludd ki magad, az éjszakába nyúló tanulás a legnagyobb baromság. Kelj fel időben (mondjuk 8 körül), aztán este feküdj le időben.

- Néha tart szünetet, csak vigyázz, hogy ne nyúljon túl hosszúra. A szünetekben kicsit lazíts.

- Ne szigetelődj el teljesen a vizsgaidőszakban sem a barátaidtól. Menjetek el együtt ebédelni, igyatok egy kávét/teát stb., utána jobban fog menni a tanulás. Mi mindig ezt csináltuk a barátnőimmel:) Reggel felkeltünk, tanultunk délig, elmentünk kajálni meg kávézni (ez kb. 2 óra volt), aztán hazamentünk és tanultunk tovább. Este 8 körül ha éppen volt vmi (mondjuk borfesztivál:D), akkor megint találkoztunk, 10 körül hazamentünk, és még így is tudtunk minimum 8 órát aludni.

2013. nov. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! :)


Ez az utolsó évem,szóval nem tapasztalatlanságból kérdezem. :) Sajnos most 45 kreditet kellett fölvennem, minden létező tárgyat, és muszáj teljesítenem mind, különben csúsznék 1 évet a diplomával...


Elég nehéz vizsgák lesznek, a héten is 4 ZH-m volt,jövő héten 8 lesz.... És már nagyon kész vagyok. Szívritmuszavar is rám jött, és fáj a fejem napok óta, meg zombi vagyok... már most. :D


Kávé és koffein helyett mivel élénkítsem magam, és az agyamat mivel pörgessem fel?

2013. nov. 27. 19:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Igyál ásványizet, amibe (fél) citromos pezsgőtablattát

teszel-

2013. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pihend ki magad a hétvégén
2013. nov. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok pihenni hétvégén... Hétfőn 3 ZH-m van, kedden 2, szerdán 2, aztán az utána következő héten 2 vizsgám lesz (analitikai kémia,meg hasonló finomságok). Nem tudom hogy beosztani,ha januárra hagyok mindent, akkor felét elbukom. Így még viszonylag tűrhetőbb a beosztás..
2013. nov. 28. 09:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor tarts szüneteket
2013. nov. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!