Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Súlyos dilemmában vagyok. Nem...

Súlyos dilemmában vagyok. Nem tudom eldönteni, hogy Nemzeti Közszolgálati Egyetemre, vagy Rendészeti Szakközép Iskolába jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a szüleim azt mondják, hogy jelentkezzek a szakközépbe, 2 volt osztálytárs is azt mondja, hogy oda jelentkezzek, mert ő is oda jár, meg mások is mondták, hogy oda... De viszont a tanárom azt mondja, hogy jelentkezzek az NKE-re, mert elvileg ott többre vinném. Most szerintetek, hogy döntsek? Melyik lenne jobb választás? Melyik lenne könyebb? Előnyök hátrányok az egyik helyen. Ha jelentkeznék a szakközépbe, akkor utánna mehetnék az NKE-re is? Vagy most kellene eldönteni, hogy hova jelentkezek? 2014-ben érettségizem és felkészületlen vagyok a fizikai alkalmasságira.A felvételi meg úgy tudom, hogy január-februárban lenne és addigra nem is tudnék szerintem felkészülni ezzel a túlsullyal. Kellene egy kis idő, hogy felkészüljek rá, mivel van kb 15kb felesleg rajtam és úgy gondoltam, hogy túlsúllyal esélytelen lenne elmennem a felvételire, csak magamat röhögtetném ki + nem is sikerülne. De ha viszont hagynék magamnak 1 év felkészülési időt, akkor az jó lenne mert simán feltudnék készülni rá 1 év alatt, de viszont a szüleim biztosan nyaggatnának, hogy mennyek dolgozni. Ha dolgoznék, akkor tuti nem is tudnék menni egyik helyre sem.(((vagy adjam be ide is meg oda is egyszerre a jelentkezésemet?))) Segítségeteket előre is köszönöm!


Üdv: egy életcéljának tekintő nagyon lelkes 21 éves ember!



2013. nov. 28. 16:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy inkább adjam be a jelentkezésem 2015-ben és akkor 2014 ben meg feltudnék készülni?
2013. nov. 28. 16:24
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Ponthatár idén 260 lesz /a minimum/ 1 év múlva 280.

2. NKE-re kell középfokú nyelvvizsga. /egy osztálytársam jelentkezett és azért nem vették fel mert nem volt nyelvvizsgája. /mindene meg volt fizikaija pchszikaija stb/

2013. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor inkább Rendészeti szakközép?
2013. nov. 30. 15:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Ha nincs akkor inkább.

Szakközép: De ott is van ilyen felmérés tudtommal. Lehet kicsit lazább de van.

És ha akarsz tovább menni akkor onnan is tudsz menni az NKE-re. Lehet még némi előnyöd is lesz belőle.

2013. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. nov. 30. 19:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Helyesbítenék kicsit, amit a második írt, nem teljesen igaz.

Tehát melyik a könnyebb? Természetesen egy szakközép azért valamivel könnyebb, mint egy egyetem.


Ha fizikailag felkészületlen vagy, akkor mindegy, mert mindkettőhöz kell fizikai alkalmassági vizsga.


Rendészeti Szakközépben egyáltalán nem lazább az alkalmassági vizsga, ugyan olyan kemény mint a tisztin, viszont tisztin elég a minimum ponthatárt elérni ahhoz, hogy ha jók a tanulmányi eredményeid akkor felvételt nyerj, de egy RSZKI-ban nem valószínű hogy elég ehhez 80 pont, minden évben 8-10×-es a túljelentkezés, és bár alkalmasnak alkalmas vagy, de ott a ponthatár a fizikai+műveltségi vizsgák pontjaiból (esetleg egyéb pluszpontokból) adódik, s ez minden évben kb; 170-nél kezdődik. A tisztin meg ha alkalmas vagy, akkor az a pont onnantól kezdve semmibe nem számít bele, csak a tanulmányi eredmény.


Illetve nem kell az NKE- RTK-ra a jelentkezéshez a nyelvvizsga, úgyhogy ez egy nagy hülyeség. Akkor kell mikor végzel az egyetemmel, de önmagában a felvételihez nem kell. HHK-n vannak olyan szakok amikhez alapfeltétel az angol középfokú C típusú nyelvvizsga megléte.


Egyébként beadhatod mindkét helyre is egyszerre, a kettő nem zárja ki egymást.

2013. dec. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!