Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rendesen megtanu...

Hogyan tudnám rendesen megtanulni az angolt?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy járok nyelvtanfolyamra, ahogy meló után végzek egyből rohanok oda. 4kor végzek, az angol fél ötkor kezdődik. 3 óra van egyben tartva. 18:45kor végzünk. Aztán hazamegyek, intézem még a munkai dolgaimat, próbálom magamba szívni az angol tudást. Befejeztük az első leckét, és a csoportból nekem lett a legrosszabb 65% :(

egyszerűen mindig összekeverem a dolgokat az angolban. Az igeidőket, a prepozíciókat, egyszóval mindent. Egyébként Channel könyvből tanulunk. Hogyan tanuljam meg rendesen?


2009. nov. 21. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

65% az nem olyan rossz, az érettségin (jó, az más szint)az már négyes. Lehet, hogy a csoporttársaid már tanultak angolt (milyen szint?), lehet, hogy fiatalabbak (hány éves vagy), lehet, hogy nem munka után mennek. Valami sietős célod van vagy csak hobbiból tanulsz? Mert ha csak hobbiból, akkor végképp ne izgasd magad, tiszta haszon minden, amit tudsz. Bejártál minden órára, nem hiányoztál? Lehet, hogy neked túl gyors a tempó, ha valamit nem értesz, rögtön rá kell kérdezni, ne hurcold magaddal a problémákat. Lehetnek az elején nehézségeid, de később majd belejössz. Nem teljesen stimmelő példa, de ötödikben majdnem megbuktam oroszból, hatodiktól kezdve meg másom nem volt, csak ötösöm. Addigra ért be.

Még írd meg a kérdéseimre a választ!

2009. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az eddigi 50 órákból 3-ról hiányoztam, betegség miatt. Teljesen kezdő csoport, igaz én régebben tanultam, de csak a kiejtésem jó, a többit elfelejtettem.
2009. nov. 21. 19:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja! A csoporttársaim mind idősebbek nálam, csak egy velem egykorú van!
2009. nov. 21. 19:14
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, célom is van vele, szeretnék kimenni külföldre majd. Először csak az angolt gyakorolni 2 hónapra, aztán esetleg kiköltözni Miamiba, vagy Cabo-ba.... Ezért hajtok ennyire, de mindig kudarcot vallok!
2009. nov. 21. 19:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőséged, menj ki, a nyelvi környezetben több fog ragadni rád. A szókincs meg a beszédkészség fontosabb, mint nyelvtan. Mindenesetre vegyél egy magyar nyelvű nyelvtankönyvet, mert a kinti kiadású könyvekben nincs elmagyarázva a nyelvtan magyarul. Ha kérdésed van, kérdezd meg a tanárodtól, egy jó angolos csoporttársadtól, ismerősödtől vagy itt.
2009. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
milyen nyelvtanfolyamra jársz? mindenképpen olyanra menj amelyik beszédközpontú, hiszen ha külföldre akarsz menni dolgozni akkor nem az a legfontosabb hogy helyes mondatokat mondjál hanem hogy egyáltalán szót értsél az emberekkel.
2009. nov. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!