Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes még 27 évesen pszichol...

Érdemes még 27 évesen pszichológusnak tanulnom?

Figyelt kérdés
Mennyi évig kell tanulni és hol tanulhatnám? Nem vagyok én már ehhez öreg? Ez egy régi álmom, de soha nem mertem bele kezdeni, mivel alapjáraton nem vagyok olyan ember, aki beszédes, társasági, viszont nagyon érdekel az emberi lélek. A szüleim és testvérem előtt meg nem merek beállítani ezzel, mert anno sajnos egy bizonyos dolog miatt én magam is pszichiátriára jártam, jó pár éve. Azt mondanák: pont te akarsz segíteni másokon? Ti mit tennétek? Egyébként érettségim van és még kettő OKJ-s szakmám.
2014. jan. 24. 15:16
1 2
 1/18 zabmester ***** válasza:
100%

Tanulni bármikor érdemes, te meg még nem vagy öreg egyáltalán :)

Ahol én dolgozom, ott nagyon sokan 40-50 évesen is hozzák az új diplomákat, pl. tanítói végzettséggel dolgozott eddig, de szerzett mellé gyógypedagógusi végzettséget is, vagy pszichológusit, stb. De még aki nem is szerez többedik diplomát, az is folyamatosan járkál ilyen-olyan továbbképzésre, és mondom, nem huszonévesek, hanem 40 fölöttiek is akár.


Ha pszichológus szeretnél lenni, akkor még pont időben vagy, februárig lehet jelentkezni az egyetemekre. Nézd meg mondjuk a felvi.hu-n, hogy melyik egyetemeken indul ilyen képzés, milyen érettségi követelmény van a felvételihez, aztán jelentkezz.

2014. jan. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Persze, de államira nem sok esélyed van bejutni.
2014. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 My Conserve válasza:
51%

A pszichológus diploma megszerzése évekig tart, és drága is. Mielőtt belekezdesz, döntsd el, hogy tényleg érdemes-e.


Először nézz utána, hogy milyen gyakorlati területei vannak a pszichológiának, azaz mire tudnád használni a megszerzett tudásodat. Azután válassz egy szimpatikus területet, és nézz utána, hogy milyen készségek kellenek hozzá. A legjobb, ha megkérdezel egy másik pszichológust, vagy egy pályatanácsadó pszichológust, hogy milyen embereket várnak erre a munkára.


Ha ezután még mindig nem vagy benne biztos, hogy ez a szakma neked való, akkor próbáld ki magad. Pl. vannak telefonos lelkisegély-szolgálatok, ahol önkéntesek is dolgozhatnak, afféle tanácsadóként, beszélgetőtársként. Ők kapnak pszichológiai képzést is, nem csak úgy leültetik őket a készülékhez. Viszont az ő képzésük rövidebb, mint a pszichológusoké.


Ha egy ilyen telefonos lelkisegély-programban néhány hónapig-évig benne vagy, akkor utána el tudod dönteni, hogy szeretnéd-e ezt a fajta tanácsadó-kríziskezelő munkát komolyabban is csinálni, és mennyire vág össze a személyiségeddel.

2014. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam, hogy államira nem sok esélyem van.

Fizetős tanfolyamra gondoltam, interneten nézelődtem idáig, konkrétan ezt: [link]

Ez pszichológia asszisztens képzés 138.000Ft/év. Már végeztem el így tanfolyamot. A kérdésem az lenne, ezzel mennyire könnyen lehetne elhelyezkedni illetve mennyire tűnhet hasznosnak és megbízhatónak ez a képzés?

2014. jan. 24. 15:33
 5/18 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem abból lesz jó pszihológus, aki maga is átélt dolgokat. Az alkoholistát is az érti meg igazán, aki maga is az volt. Hiába tanulja valaki éveken át, ha egyszer sosem volt az.
2014. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

hát egy ilyen képzéssel nem leszel pszichológus, csak asszisztens, magyarul sok közöd nem lesz úgy konkrétan a szakmához. és nagyon sok ilyen képzésen konkrétan csak hülyítenek, meg tudmoányosnak állítanak be spiritista gyökérségeket.

egy egyetemi alapképzés 6 félév, félévente 300000ft. de ha anno jól sikerült az érettségid, van esélyed államira, főleg hogy csomó mindenre plusz pont jár.

ha ezzel akarsz foglalkoni, ne az határozza meg, hogy anyukádék mit mondanak. én pszicjológusnak tanulok és gondolkozok rajta, hogy elmegyek pszichológushoz, mert vannak dolgok, amiken nem tudok túllépni. annak ellenére, hogy tudom, mi az ok, milyen folyamatok játszódnak le, melyik elméletalkotó hogy vélekedne az esetemről :D szubjektíven látom magam, ilyenkor jól jönne egy pszichológus.

legutóbbi infóim szerint csak nappali képzés van, de nálunk több 30 feletti kisgyerekes nő is jár munka mellett vagy gyes alatt.

szerintem ha valóban érdekel, próbáld meg. én imádom a szakom :)


egy eltés hallgató

2014. jan. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%

Én külföldön tanulok pszichológiát és nálunk több a 30-40 éves diák, mint a 21 éves.

Egyáltalán nem szégyen ilyen idősen belekezdni! DE! Ha csak azért szeretnél beíratkozni egy egyetemre, mert a filmekben láttad, hogy milyan jó buli mások problémáját meghallgatni, akkor szólok, hogy az a pszichológiának csak egy nagyon kicsi része.

Van néhány olyan ágazat,ahol nem is kell beszélni, sőt! Matematikai,informatikai és statisztikai tudást igényel.


Én azt mondom, hogy mielőtt belekezdenél vegyél néhány szakkönyvet és olvasd el (nem ilyen Csernus féle tömegcikkre gondoltam). Ajánlani tudom az Atkinson&Hilgard- Pszichológia könyvet (Osiris kiadó). Nem egy olcsó példány, de benne van minden, amire nagyjából szükséged van, hogy képben legyél, ha komolyabban érdekel a pszichológia.

2014. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
én olyat is ismerek aki 37 évesen fejezi be mert későn kezdte, ha szeretnéd csináld
2014. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azt mondják, hogy pszichológiára csak a 30 felettieket vegyék fel, ezzel azt hiszem válaszoltam arra a kérdésedre, hogy 27 évesen öreg vagy-e hozzá, nem nem vagy öreg. Ehhez a szakmához tapasztalat is kell. A pszichológia szakosok nagy része járt, vagy jár pszichológushoz, ami érthető is, hiszen ők nyilván nem nézik le a saját, választott szakmájukat, sőt sokan küzdenek is pszichés problémákkal, vagy ők azok, megint csak a fokozott érdeklődésük miatt be merik ezt vallani maguknak. % évig kell tanulni, azt hogy hol azt a felvi.hu-n meg tudod nézni, febr. 15. a jelentkezési határidő, van levelező képzés is. Általában 300 ezer egy félév. Államilag finanszírozott képzésre nem a korod alapján választanak ki, hanem a teljesítményed alapján, tehát egy jó érettségivel, nyelvvizsgával esélyes lehetsz, de ez egy nagyon népszerű szak, amire rengetegen jelentkeznek.
2014. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológia asszisztens képzést teljesen felesleges pénzkidobásnak tartom, nem tűnik jónak semmire, én is társterületen dolgozom, de nem találkoztam még soha dolgozó pszichológiai asszisztenssel.
2014. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!