Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógypedagógus szeretnék...

Gyógypedagógus szeretnék lenni, aki autista gyerekekkel foglalkozik. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Most 8-dik osztályos vagyok,a bizonyitványba volt négy3om,de azon vagyok,hogy kijavitsam.Milyen tanulonak kell lennem,hogy felvegyenek valahova?Megéri kitanulni?Milyen iskolába kell járni,és mennyi ideig?

2014. jan. 26. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen középiskolákba jelentkeztél? Én egy közepesen erős, erős gimnáziumot javaslok. Leérettségizel, utána jelentkezel egyetemre, gyógypedagógiára. Ennek már utána tudsz nézni a felvi.hu honlapon is.
2014. jan. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi eredményeden fog múlni minden, ezen most kár vesződni. ELTE BGGYK lesz a te helyed ( [link] ott 3-5 év alatt megvan. Felvi.hu -n után olvashatsz a követelményeknek.
2014. jan. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szlovákiába lakunk,még van 1 évem,mivel itt 9ig van iskola:) gimit nem birnám:/ azt mondta az iskolába a tanár,hogy gimnáziumba 2es(magyarországi4es) átlaggal vesznek fel maximum és oda akkor is,ha nincs 3as.Esetleg nem mehetnék középiskolába?
2014. jan. 26. 10:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Bárhova mehetsz, ahol érettségizni lehet.

Én gyógypedagógia szakon végeztem, még olyan is volt az évfolyamon, aki ruhaipari szakközépben érettségizett.


Egészségügyi szakközepesek előnyben voltak anatómián, óvónők, ped szakközepesek meg pedagógia és pszichológia órákon.


Sok sikert!

2014. jan. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Bárcziba lenne lehetőséged felvételizni majd, de szerintem oda azért kell a jó eredmény és egy erős gimi. 400 feletti a ponthatár.

Egyébként beszélgettem gyógypedagógussal és mondta ő is hogy eléggé "divatos" lett az autizmussal való foglalkozás, mert elég rejtélyes és ez bejön sok mindenkinek, aztán mikor belevágnak rájönnek hogy sokkal keményebb a dolog, mint gondolták volna és nem egy ember vált inkább.

2014. jan. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!