Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes olyan gimnáziumba...

Érdemes olyan gimnáziumba menni, ahová több, mint egy órát kell utazni?

Figyelt kérdés
Szóval a Veres Péter gimnáziumba szeretnék bejutni (3. Ker.), és én a 10. Kerületben lakom. Reggelente több, mint egy órát kellenne utaznom max. másfél, és hogy ez érdemes lenne-e?

2014. febr. 22. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Ez attól is függ, hogy hányra kell beérned. Én a 11.kerület félreeső részén lakom, és a Városligethez jártam be suliba 1 évig, 7:20-ra. Minden nap elkéstem, mert mire lementem a buszomhoz, az 20 perc volt minimum a rossz ùtviszonyok végett.(sár, jég, eltakarítatlan hó, közvilágítás meg nem volt)

Most a 9. kerületbe járok, ide max 1 óra alatt beérek, és csak 1 héten 1x járok 8-ra, többi napon 9,10,11-re. Hamarosan vidékre költözöm, 2 órát fogok utazni, azaz naponta 4-et, de mivel ezt zömmel a vonaton töltöm(1:15 perc) ott tudok tanulni, leckét írni, mire haza érek kész leszek mindennel.

Csak sejtem, hogy a 9-es busszal jársz majd, amin sok időt fogsz tölteni, bár a zötykölődés miatt kevésbé lehet írni, olvasni, tanulni azért van lehetőség, ha letudsz ülni.

2014. febr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Azt kifelejtettem, hogy amikor 7:20-ra jártam, legalább 6:00-kor elkellett indulnom.
2014. febr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Az egy jó iskola.

Én fordítva voltam, Békásmegyerről jártam be a nyolcaik kerületbe, reggel egy óra, délután egy óra, és ezt csináltam 8 és fél évig, és sose bántam meg!

A HÉV-en remekül tudsz olvasni vagy tanulni.

2014. febr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha annyira oda szeretnél járni, akkor nyilván megéri

Behívtak oda szóbelire?

2014. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát nekem a google azt írta, hogy Örs vezér terénél metróval a Déli pályaudvarig, ott egy kis séta a Batthyány térig, ahhol hévvel több, mint husz percet kell utaznom. És még egy kis séta, és ott is vagyok! Nekem tetszik az iskola, meg anyám is nagyon szereti. És be is hívtak szóbelizni. És nagyon félek, hogy felvesznek-e. Mert nem hiszem, hogy olyan jól sikerült a magyar szóbelim.
2014. febr. 23. 19:15
 6/11 A kérdező kommentje:
És azt mondták nekem, hogy reggel 8-ra kell bemenni az iskolába.
2014. febr. 23. 19:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hát ha te Google alapján tájékozódsz a saját városodban... Így nem csoda, ha olyan sok időt számoltál, a Batthyán tértől még továbbmész két megállót a metróval és utána visszagyalogolsz két megállót, ez tényleg nem kevés.

De ha ránézel a térképre, le fog esni a papírtantusz, hogy a Batthyányn is leszállhatnál, és rögtön ott a HÉV. És akkor már nem is annyira sok.

2014. febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Úristen! És tényleg! Nagyon köszönöm! Ezt nem is vettem észre! És azért használtam a google térképet, mert nekem nem kellett eddig olyan messzire utaznom, mert közel volt a sulim. És hogy ha néha, messzire kellett mennem, akkor a szüleim vittek el kocsival.. (Ez most olyan, mintha el lennék kényeztetve, nem?)
2014. febr. 23. 20:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak oda jelentkeztél?

Közelebbi suliba nem?

2014. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát olyan. :-) De hamarosan kinövöd. :-) És tényleg jól ki lehet használni az utazás idejét, hamar meg fogod szokni.
2014. febr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!