Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskolába való belépés tiltása....

Iskolába való belépés tiltása. Van ilyen jogszabály?

Figyelt kérdés

Szép jó napot mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan jogszabály vagy törvény, hogy én egy intézménybe(régi sulimba-tavaly ballagtam) nem mehetek be, csak a portáig. Mert, hogy nem lehet csak úgy ki-be járkálni és hogy a szülőket sem engedik be.(csak ha tanárral akar találkozni). Nevetségesnek tartom, hogy nem vihetek be egy számológépet a barátnőmnek anélkül, hogy a portás siránkozni kezdene, hogy nem enged be. Kérdésére, miszerint "Szerinted jól van ez így, hogy ki-be járkálsz?", egy "Tudtommal nincs olyan szabály, hogy nem lehet." választ adtam. Erre egy olyan reakció jött amit vártam. "Hát nincs, de szólhatok az igazgatónak ha gondolod". Hát mondtam, hogy bátran.. Milyen jogon tart kint? Nincs kiírva az ajtóra hogy idegeneknek(nem vagyok idegen, hisz évekig oda jártam) belépni tilos. Sem az iskola házirendjében, hogy a tanuló nem fogadhat látogatót a szünetben. :D

Szóval valami jogszabály vagy törvény van ami ellenem szólna, mielőtt harcba indulnék mint a spártaiak? :)

(Normális választ felpontozok!:))



2014. márc. 28. 09:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem tartod egy kissé gyerekesnek magad? Te is nagyon jól tudod, hogy nem véletlenül vannak ott a portások az ajtóban. Nem arról van szó, hogy ne fogadhatna látogatót, de megvan a formai előírása annak, hogy hogyan lépek be egy iskolába. Ha ezek nem volnának, eléggé érdekes helyzet alakulna ki.


Most lehetne jönni jogszabályokkal és a házirenddel (amiről többetn em tudok mondani, ha nem tudom a konkrét iskolát), de veled komoly bajok vannak, ha egyből ezekhez rohansz, ha valami bajod van. Ráadásul a barátnőddel cseszel ki a viselkedéseddel.

2014. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szerintem ha nincs ilyen jogszabály(mert iskola házirendbe nincs benne) akkor nyugodtan beviszek egy szaros számológépet amikor akarok... Főleg hogy csak szünetben.

Nem teszek rosszat, joga van az egyenlő bánásmódhoz..

Az iskoláról meg annyit, hogy Hoffman Rózsa látogatásakor mindenkit bezártak a torna terembe, nehogy "lejárassák" az iskolát. Nem hinném, hogy törvényes a diákok bezárása.. (Igen, kulccsal és nem engedtek ki senkit amíg el nem ment...)

2014. márc. 28. 10:11
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, de ettől még gyerekes vagy. Bizony ezért van ott a portás. Az egy más kérdés, hogy ha oda jártál évekig, akkor ő mit vergődik azon, ha bemész odaadni valamit, de ettől még neked nincs ott semmi keresnivalód tanítási idő alatt. Tipikus kölyök vagy, már bocs, aki a jogaival pattog, a portás meg szarrágó. Egyikőtök hülyébb, mint a másik.

(a pontozásra meg szerinted ki nem szarik magasról?)

2014. márc. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ha nincs ilyen jogszabály(mert iskola házirendbe nincs benne) akkor nyugodtan beviszek egy szaros számológépet amikor akarok... Főleg hogy csak szünetben."


- Látom, nem érted: ha így is van, akkor innentől kezdve nyugodtan lehetne átjáróház bármelyik iskola a szünet alatt? Megvan annak a jó oka, hogy csak feltételek mellett engednek be embereket, amiket józan ésszel Te is beláthatsz.


"Nem teszek rosszat, joga van az egyenlő bánásmódhoz.."


- Te jó ég...


"Az iskoláról meg annyit, hogy Hoffman Rózsa látogatásakor mindenkit bezártak a torna terembe, nehogy "lejárassák" az iskolát. Nem hinném, hogy törvényes a diákok bezárása.. (Igen, kulccsal és nem engedtek ki senkit amíg el nem ment...)"


-És most ez kit érdekel szerinted? A tanárok pont úgy rühellik Hoffmann Rózsát, mint Te, de ez a téma nem ide tartozik.

2014. márc. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért írtam zárójelbe mert sokan nem szarják le, elhiheted.

A másik, hogy ha már van jogom, akkor miért ne alkalmazzam?

Amúgy sem járkálok ki-be. Reggel bekísértem, ha már együtt jöttünk, majd most bevittem egy számológépet. Majd ha ki lesz írva, hogy nem lehet bemenni, akkor nem megyek.

Úgy sem megyek oda nagyon, egy trágya szar hely, nevetséges oktatással. :)

2014. márc. 28. 10:31
 6/12 A kérdező kommentje:

"-És most ez kit érdekel szerinted? A tanárok pont úgy rühellik Hoffmann Rózsát, mint Te, de ez a téma nem ide tartozik."

Látom sikerült értelmezned. Nem azon van a hangsúly, hogy jött, mert mindenki leszarja. Hanem hogy a diákokat bezárják..

2014. márc. 28. 10:33
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok épelméjű tudom :D Sőt, egy kicsit elmebeteg jellemvonásom is lehet, de még csak mélyen legbelül :D Még jó hogy senki nem tudja, mert könnyű titkolni :D
2014. márc. 28. 10:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Van erre jogszabály, ami pedig az intézmény SZMSZ-ének hatáskörébe utalja a kérdést. Azaz az intézmény maga szabályozhatja a belépés és bent tartózkodás rendjét. Az SZMSZ-t megtalálod az iskola honlapján. Ha ott így van leírva,a hogy történt, akkor jogos volt.
2014. márc. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha beírod a google-be:


SZMSZ jogviszonyban nem állók benntartózkodás rendje


akkor látod, hogy ezt minden iskola szabályozza valahogy.

2014. márc. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A bezárásért akkor feljelentést kellett volna tenni és sajtóbotrányt csinálni. Írd meg az atlatszoktatas.blog.hu-nak a sztorit.
2014. márc. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!