Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME mérnök informatikus...

BME mérnök informatikus képzés, vélemények?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék felvételizni, és az egyik szak amit kinéztem az a mérnök infó a BME-n. Már belenézegtem az egyetem honlapján lévő követelményekbe, és a kurzusokhoz feltett jegyzetekbe, és egyre jobban beleszeretek, de azért kíváncsi vagyok hogy aki ide jár, milyen tapasztalatot tudna megosztani, mik a buktató tantárgyak, mire figyeljek oda, tanárok mennyire segítőkészek/szopatósak stb... Akármi ami eszetekbe jut


Előre is köszi!



2014. ápr. 1. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Magyarországon tapasztalat szerint az egyetlen hely, ahol nívós munkaadónál is használható diplomát adnak.


Sok egyéb képzőhely van. Munkanélküli informatikusokat termelnek, vagy a papa munkahelye foglalkoztatja.

Alternativa gyakorlatilag nincsen.

2014. ápr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia,


buktató tantárgy annyi van, hogy felsorolni is szinte lehetetlen, amin az én ismerőseim sokat szenvedtek, a hálózatok és rendszerek, grafika, szabályozástechnika.


összességében elmondható az informatikáról úgy ahogy van, hogy magyarország legnagyobb hiányszakmája, ha jó vagy benne, hamarabb találsz munkát és több pénzért, mint bármilyen más diplomával. ami ehhez kell viszont, hogy komolyan vedd, és ne csak azt akard, hogy meglegyenek a tárgyak valahogy, hanem szabad idődben is programozgass. egy-két nyelven muszáj megtanulnod alaposan programozni.



egy bme diplomás műszaki informatikust aki szociálisan nem teljesen elveszett, 0 tapasztalattal is felvesznek záros időn belül 200e ft feletti fizetésért. ha suli alatt jársz gyakornoknak vagy félállásba, ennél sokkal többet kereshetsz.


ja és lépj csak be szépen a profession.hu-ra, és nézd meg, hogy informatikus melóból kb 3szor annyi van mint bármilyen más mérnökből.

2014. ápr. 22. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ja és a 2dik nem tudom, miért ilyen pesszimista.. a programozóknál pont hogy sok helyen még a diplomához sem ragaszkodnak. a lényeg inkább hogy PENGE legyél programozásban. a tananyag 99%-át amit az egyetemen megtanul semmire sem használja egy programozó.
2014. ápr. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!
2014. júl. 30. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!