Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lesz/válhat valakiből...

Hogy lesz/válhat valakiből magántanuló?

Figyelt kérdés
2009. dec. 24. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazgatónál kérvényezi - gyámügyi hatóság megvizsgálja - engedély megad. Manapság csak ennyi.
2009. dec. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2009. dec. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Pontosabban :

- az Iskolaigazgatónál kérvényezheti a Szülő, de csak komoly indokok miatt engedélyezik! (Betegség, sportolás, külföldi tartózkodás, stb.)

- a Kérvényt felülvizsgálja a helyi Nevelési Tanácsadó Szolgálat, hogy biztosított-e a gyermek otthontanulásának feltételei?...

- a magántanulónak félévkor és évvégén osztályozó vizsgát kell tennie a tantárgyakból (készség-tantárgyakból nem, mint pl. testnevelés, technika, rajz, ének, stb.)...

- a bizonyítványban benne lesz a "magántanulói"-státusz, tehát ez továbbtanulásnál hátrányt jelent...

2009. dec. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit 01.16 leírt, annak a fele se igaz! Mielőtt válaszolsz, mért nem veszed a fáradságot, hogy legalább elolvasd az előtted fekvő linket? Mit akarsz a közoktatási törvényen pontosítani?

1. Nem alapos indokkal, hanem minden tanulónak törvényadta joga.

2. Nem a nevelési tanácsadó bírálja el, hanem a gyerekjóléti szolgálat.

3. Félévkor nem köteles vizsgát tenni, mert félévi bizonyítvány nincs, csak félévi értesítő, a továbbhaladásról évvégén döntenek, félévkor nem lehet megbukni sem.

4. Nem jelent hátrányt továbbtanuláskor, mert csak az eredményeket nézik, nem azt, hogy hogy szerezte. A bizonyítványt a továbbtanulás elbírálásakor a következő iskola kézbe sem veszi. Egy osztályozóvizsga-eredmény ugyanolyan teljes értékű jegy, mint amit folyamatos évközi számonkérésekkel szereztek. Jogai érvényesítése miatt senkit nem érhet joghátrány.

Mért terjesztesz rémhíreket?!

első

2009. dec. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, ha pofátlan vagyok(bár sztem a kérdezőt is érdekelheti), de nekem az lenne a kérdésem, hogy ez kb mennyi időbe telik, hogy megkapom az engedély rá?

Fontos lenen számomra tudni.


Amúgy én is úgy tudom, ahogy az első írta, hogy válaszoljak is,(már tettem fel én is kérdést ezzel kapcsolatban). Meg van egy kisebb összeg, amit fizetni kell a sulinak, kb 20ezer Ft/félév, meg nekem azt írták, hogy a TB-t is fizetnem kell.

2009. dec. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az igazgató 3 napon belül köteles továbbítani a kérést, a gyermekjóléti szolgálat pedig 15 napon belül köteles döntést hozni. Hogy TB-t kéne fizetni, erről nem hallottam, és rendkívül furcsállnám, ha így lenne. A mellékelt hivatalos linkben erről nem esik szó.

1.

2009. dec. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy válaszoltál!
2009. dec. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Megpróbáltam utánanézni ennek a tb dolognak, és azt találtam, hogy térítésmentes tb ellátásra jogosultak az oktatási intézmények nappali tagozatos diákjai. Tehát az a kérdés, hogy a magántanuló nappali tagozatosnak minősül-e. Az én jogérzékem szerint annak, mert mért kéne súlyos ezrekkel büntetni valakit, aki a körülményei miatt, akár pl betegség vagy sport miatt magántanulóként teljesíti tankötelezettségét. Meg ha nem nappali tagozatos, akkor ugye csak esti vagy levelező tagozatos lehet, ami szintén nem stimmel, ha az adott iskolában nincs is olyan tagozat. De erről autentikus választ csak az Oktatási és Kulturális Minisztérium adhat. www.okm.gov.hu

még mindig én

2009. dec. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hú, rendes vagy, köszi a fáradozásodat! :)

Hát végül is majd kiderül.

2009. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem kell keszsegtargyakbol vizsgazni? ez biztos?

nehany eve, altalanos iskola 8. osztalyaban magantanulo lettem, egeszsegugyi okok miatt. A tanev utan, nyari szunetben kellett vizsgaznom, de testnevelesbol, rajzbol, es enekbol is.Nekem nem jelentett hatranyt, felvettek gimnaziumba.

A gyermekvedelmis isrt papirt rola, de neki elotte latni kellett az orvoi papirt, amivel igazoltam, hogy tenyleg betegeskedtem.ezt tovabb kuldte a sulinak, ott nevelotestulet rabolinott, majd kaptam rola egy hivatalos papirt is. Nem hosszu, par nap alatt el lehet intezni, abban az esetben ha jol allnak hozza.De mondjuk, ha nincs eleg nyomos inok, csak a felevi bukast akarja igy a tanulo meguszni( lattam mar erre peldat), akkor elhuzodhat. Sok sikert!

2009. dec. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!