Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért vagyok én hátrányosabb...

Miért vagyok én hátrányosabb helyzetben ahhoz, hogy felvegyenek egyetemre?

Figyelt kérdés
Anyukámnak és apukámnak is két diplomája van, én rohadt sokat tanulok, hogy nyelvvizsgát szerezzek, tisztességesek vagyunk, betartjuk a törvényeket, és nem szülök gyereket középiskola alatt...miért van az, hogy ezekért nem kapok plusz pontot?? Hja, és nincsenek is elválva. Szerintem nagyon igazságtalan, hogy azért járok "rosszul", mert ők szereztek diplomát és együtt nevelnek...így se sokkal könyebb pedig. De ez senkit sem érdekel Magyarországon, úgy tűnik. Nesze neked esélyegyenlőség.
2008. júl. 30. 13:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

tehát te azt mondod, hogy ha nem járt volna plussz pont a szociális helyzetedre, akkor nem kerültél volna be a felsőoktatásba?

Mert az általad felhozott érv csak ebben az esetben számít érvnek.

2008. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondom, hogy a szegények ne menjenek egyetemre, csak úgy érzem ez a rendszer engem nem támogat. És arra is gondolok, hogy nem kell mindenkinek egyetemre mennie! Miért képeznek olyan sok embert, tök feleslegesen?? Sok ember többre mehetne egy jó szakmával, mint egy diplomával... De mindegy, végülis máshol sincs jól, itt sem, hát így jártam.
2008. júl. 31. 11:56
 13/21 anonim ***** válasza:

Akadékoskodó válaszoló: akkoriban, mikor én felvételiztem, még nem járt pluszpont a hátrányos helyzetért, ez csak tavaly óta van így. Akkoriban 120 pont volt a maximum, egy darab nyelvvizsgát számítottak be, felsőfokú esetén is max. 5 pontot lehetett kapni, valamint beszámították a szakirányú OKJ-s végzettséget, két pont értékben. Így összesen 127 pont volt az elérhető maximum pont. Nekem 120 pontom volt a felvételin, mert nem volt nyelvvizsgám, a ponthatár erre a szakra akkor 118 pont volt, de hatalmas szerencsével jutottam be, mert előző évben 122 pont volt ugyanannak a szaknak a ponthatára. Gondold el, ha abban az évben is 122 pont lett volna a ponthatár, amit azért nem értem volna el, mert nem volt nyelvvizsgám (mint már írtam, nem volt lehetőségem letenni, egyszerűen nem volt rá pénzem), egy az egyben kimaradok, pusztán csak azért, mert bár a nyelvtudásom megvolt, az anyagi hátterem nem tette lehetővé azt, hogy elérjem a ponthatárt. Ily módon a "szerencsének" köszönhetem, hogy lehetőséget kaptam a bizonyításra, de úgy gondolom, járt volna nekem a pluszpont, ha akkoriban lett volna ilyen lehetőség. Pont azért, mert többszörösen hátrányos helyzetű vagyok.

Kíváncsiságból idén kiszámoltam az akkori felvételi pontjaimat a felvi.hu kalkulátorával, így, ha most felvételiztem volna, 480, azaz maximális pontszámom lenne. Ezzel gyakorlatilag bárhova felvettek volna, és nem a "jószerencsére" kellet volna magam bízni.

2008. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%

tehát az érved elmerült a milettvonaha tengerben.


az a gond, hogy jelenleg a te értelmezésed szerint, a gazdagokat (hiszen nekik van pénzük különórákra, nyelvtanfolyamra) és a szegényeket (mert nekik jár a szociális plusszpont) támogatjuk. Csak közben meg van egy halom olyan ember, aki se nem gazdag, se nem szegény, de szociális plusszpont nem jár, viszont különórákra sem telik, csak tanul szépen rendesen, ahogy kell. És nem jut be, mert a gazdag meg a szegény beszedi a maximális pontszám 1/6-át csak úgy. Bár a gazdag legalább fizet érte valamit, a szegénynek meg csak úgy jár.

Ez igazságos szerinted?

2008. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nézd, én erre csak azt tudom mondani, hogy 1: nem olvastad végig az első hozzászólásomat, viszont irtó nagy a szád. 2: tessék szegényen, nélkülözve, éhezve felnőni, hogy utána a hozzád hasonló akadékoskodó népek kijelentsék, hogy márpedig lehetsz akármilyen tehetséges, tanulhatsz akármennyit és akármilyen színvonalon, egy kupac sz*r vagy, és az élethez sincs jogod, nemhogy a diplomához. Mert aki nem gazdag, az dögöljön meg. Részemről lezártnak tekintem a vitát: neked van egy hozzáállásod, nekem is van egy. Nem fogjuk egymást meggyőzni, így minden további vita felesleges.
2008. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtt hozzászólónak üzenem még, hogy én is hasonlóan gondolkodtam, és én teljesen abba a sávba tartozom, akinek nem jár plusz pont.

Az utolsó válaszolónak pedig gratulálok az elért eredményeiért, és én nem tőle sajnálom a plusz pontokat, hanem a "futottak még" kategóriájú, "nem tudom mit kezdjek az életemmel" típusú hátrányos helyzetűnek minősített emberektől, akik megnehezítik nekem a bejutást.

2008. júl. 31. 19:04
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagy kár, hogy az elején páran politikai kérdést csináltak ebből a felvetésből. Nos, erre reagálva én is leszavaztam. Lehet, hogy az állam megállapította volna, hogy ki tudják a szüleim fizetni a tandíjat. Csak a tandíjon kívül sajnos még kell költeni: ennivalóra, számlára, kollégiumra/albérletre. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a szülőknek is meg kell élniük. Pedig nem vagyunk se szegények, se gazdagok. Persze jó üzlet lett volna, mert vehetünk fel diákhitelt. Csak abba sokan nem gondolnak bele, hogy amikor befejezik az egyetemet,állást kapnak, akkor meg kéne alapozniuk az életüket. De erre már nem fogja futni.


Más: a kérdező felvetette, hogy mi a fenének mennek annyian egyetemre, ha jobban járnának egy szakmával. Ez kissé egyoldalú szemléletre vall: a többiek szemében Te is csak más vagy. Ha újra kezdeném, én se gimnáziumba mennék, hanem szakmát tanulni. Most ugyan felvettek, de nem tudom, mi lesz belőlem, lesz-e munkám majd. Pedig engem még a diákhitel sem fog terhelni...

2008. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Igazad van, utolsó válaszadó, más szemében én is csak "más" vagyok. De én olyanokra gondoltam a szakmai kérdéssel kapcsolatban, akik nem tudják mik szeretnének lenni, csak legyen már meg a diplomájuk...szerintem így az értéke is csökken. És én speciel azért nem tanulok szakmát, mert konkrét elképzelésem van a jövőmről, és ahhoz kell diploma...de ha nem kellene, eszem ágában sem lenne egyetemre menni :)
2008. júl. 31. 21:33
 19/21 anonim ***** válasza:
Ők azért kapnak plusz pontot, mert hiába jók a képességeik, olyanok a körülményeik, hogy nem tudnak eleget tanulni! Nincs meg előttük a normális példa, rossz családi háttér, esetleg máris gyereket nevelnek. Nekik is meg kell adni a lehetőséget, de ha tényleg alkalmatlanok arra, hogy felsőfokú intézményben tanuljanak, akkor úgyis kibuknak már az első évben. Miért sajnálod tőlük ezt a kis előnyt? A te szüleid diplomásak, igy ott van előtted a példa, hogy tanulni kell. Ráadásul, ha két diplomájuk van valószinűleg elég jól keresnek. Neked meg vannak a körülményeid, még másoknak nincs meg. De gondolj bele, ha véletlen lenne egy gyereked, és egyszeriben nem lenne időd tanulni...pedig amúgy jó képességeid vannak, és minden vágyad, hogy egyetemre menj! Szerintem te is örülnél egy kevés plusz pontnak. Ezt én mondom, akinek a szülei szintén diplomásak, nyelvvizsgám is van, a szüleim együtt élnek (tehát rendezetnek mondhatók a körülményeim), gyereket se fogok szülni nagy valószinűséggel a közeljövőben. Egyszerűen úgy gondolom, hogy igazságos igy, annak ellenére, hogy nem szimpatizálok a kormánnyal.
2008. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Arra a kérdésedre, hogy miért megy mindenki főiskolára, egyetemre és miért nem tanul szakmát, csak annyit tudok mondani, hogy mindenki szeretne jobb életet magának és jobban keresni. Nem minimálbérből élni és nem napi 12-16 órákat gürizni nehéz fizikai munkával.

Én úgy gondolom, hogyha jobban megfizetnék a szakmunkát akkor több ember adná fel az álmait(diploma) és menne el szakmunkát tanulni és dolgozni, mert biztosabb lenne.

A másik meg, hogy ez is relatív, hogy megfizetnék, hiszen ha úgy nézzük akkor egy diplomás sem kap sokat éppen, de még ennél is rosszabb hogyha kijön az egyetemről, főiskoláról egyántalán el tud helyezkedni, vagy megy munkanélkülire.

Nehéz kérdés ez!

Erről pedig hogy akit egyedül nevel a szülő plussz pont jár én még csak most hallottam, hát elég fura dolog.

Ez kb. olyan mint a fősulin a szoc. tám.. Nem biztos, hogy annak adják aki valóban rászorul anyagilag. Ott is úgy van, legalább is én már láttam olyat, hogy kapott elég jó szoc. tám.-t, mert olyan papírokat tudott beadni, míg a kollégiumba, ami akkor még ingyenes volt, oda meg kocsival járt a suliból, meg tök jól felszelt szg-e díszelgett a szobájában. Miközben aki éhezett, de mondjuk a szüleinek átlag keresetük volt, azok meg nem kaptak semmit. Ilyen ez, nem lehet igazságot tenni!

Ilyen ez a plussz pont dolog is szerintem! Nehéz!

2008. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!