Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2 fontos kérdés a felsőoktatás...

2 fontos kérdés a felsőoktatási felvételivel kapcsolatban. A kiválasztott szak módosítására van a felvételi leadása után lehetőség? A választott tantárgynál el lehet rontani a tantárgy választását?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom elég jó esélyem van arra, hogy állami támogatásban részesüljek. A gond csak az, hogy az általam kiválasztott szakok egyike sem biztosít ilyen lehetőséget. Nagyon örülnék, ha volna lehetőség a távoktatásra bejelölt szakot átírni nappalira, mivel azt már támogatják jó eredmény ellenében. A második kérdésem amiatt vetődött fel bennem, mert a választott tantárgynál úgy rémlik a németet választottam. Az viszont nem természettudományi tárgy. Most vagy én emlékszem rosszul, vagy tényleg lehet nyelvet is választottnak jelölni. Nagyon szépen köszönöm a válaszolónak!

2014. jún. 22. 20:03
 1/6 reptoid ***** válasza:
59%

Elég kuszán fogalmaztál, szó mi szó, talán egyszerűbb lett volna, ha leírod pontosan, hogy hova adtad be a jelentkezést, és mire akarod változtatni.


Egyébként csak sorrendmódosításra van lehetőség, a szakokat átírni, megváltoztatni (a munkarendforma is ennek számít) nem lehet.


Természettudományi tárgyat a tanulmányi pontok számításánál nézik, internetes felületen ezt elrontani nem lehet, pspíron persze bármit.

2014. jún. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Az elsőre: nem, nem változtathatsz oktatási formát. Szerintem ne iratkozz be idén, akkor se, ha felvesznek, és akkor majd jövőre megpróbálhatod jól kitölteni azt a nagyon bonyolult jelentkezési lapot..


A 2. miatt ne aggódj, ha olyat írsz be, ami nem választható, akkor majd megnézik, hogy a választhatóid hogy sikerültek és azok alapján fog számítódni a pontod.

2014. jún. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként a BGF-n jelöltem be a turizmus-vendéglátás szakot távoktatáson, csak nem tudtam, hogy azt nem támogatják államilag. Valószínűleg OKJ-t csinálok 1 évig.
2014. jún. 23. 09:33
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

"csak nem tudtam, hogy azt nem támogatják államilag"


Azért azt a 3 betűt érdemes elolvasni a jelentkezéskor. A(lap), L(evelező), K(öltségtérítéses)..

2014. jún. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Neked nem is való a felsőoktatás ezek szerint. Nem kell mindenkinek diploma.

Hiába, ilyenkor egy kicsit érzem, mit akart a kormány ezekkel a szigorításokkal, pedig nagyon utálom őket emiatt.

2014. jún. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak : Gratulálok, hogy egy normálisan feltett kérdésre ilyen választ voltál képes adni. Megtarthatnád magadnak a véleményedet, ha az egyáltalán nem konstruktív. Ez nem egy fórum.
2014. jún. 23. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!