Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bejárás vagy kollégium?

Bejárás vagy kollégium?

Figyelt kérdés

Egy évet voltam már kollégista, de nem éreztem magam túl jól.(középiskolai kollégium) A bejárás 50 perc lenne körülbelül, reggel fél hatkor kellene kelnem és este 5re érnék haza. Ha nulladik órám van 5kor kellene kelnem. Szerintetek ez bírható hosszabb távon? A korán kelés és a buszon való tülekedés?

Előre is köszönöm a véleményeket, tapasztalatokat! :)



2014. júl. 2. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Ha csak 50 perc, akkor mért kell olyan korán kelned? A menetrend olyan?

Nem lehet stoppal/telekocsival menni?

2014. júl. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
67%
buszon aludhatsz :D
2014. júl. 2. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Borzalmas a menetrend, azért is voltam kollégista, de most már szeretném vállalni a bejárást!
2014. júl. 2. 07:22
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
annyira nem vészes, simán vállalható, legalább megtanulod értékelni hogy milyen jó is tud lenne a buszozás mikor aludhatsz rajta :D
2014. júl. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem attól is függ, hogy mit, és hogyan tanulsz.

Én 05:30-kor kelek, készülődök, és 75 percet buszozok. Az itteni menetrend nagyon ócska, de hát ez van. A suliból egykor engednek el, durván fél négyre vagyok itthon, de akkor már szétbuszoztam a fejemet, és tanulni még csak véletlenül sincs kedvem. Szóval én jövőre sulit váltok, és koleszes leszek. Hosszútávon te is jobban járnál a kolesszal, mert nem kéne annyit utazgatnod, tovább alhatnál, stb.

2014. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

koleszos*


Amúgy tapasztalataim szerint, az összes nyugdíjas pont a munkásjáratot, illetve azokat a járatokat találják meg, amivel a diákok utaznak. Szóval reggel félhétkor azt hallgatni, hogy Marika néni megy a kórházba mert baj van az epéjével, vagy a Pista bá' megy vérvételre.. (hozzáteszem mindezt úgy hallom, hogy fülhallgatóval maxon hallgatok rockot, metált). Megamikor az egyik öregasszony a jobboldalon ül, mondjuk a harmadik székben, a másik pedig a bal oldalon a hatodik székben, és úgy ordibálják keresztbe a buszt.. az is felbecsülhetetlen.

2014. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én középiskolában 9. osztályban voltam 3 hónapig a koleszban, de nekem nem jött be. Én 40 km-re laktam a sulitól és mégis reggel 5 órakor kellett kelnem. Sajnos ilyen rossz volt a buszjárat meg a csatlakozásra is mindig várni kellett. A koleszból való kiiratkozás után egész végig így jártam suliba, bírható volt. Ha valaki tud a buszon tanulni, akkor jól fel tudja használni az utazási időt. Nekem az is szerencsém volt, hogy barátaim is azzal jártak, ezért mi általában végig beszéltük az utat, ha meg nagyon fáradtak voltunk, akkor meg zenét hallgattunk.

Szóval fel a fejjel, bírható a dolog! :)

2014. júl. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ugyanez volt a helyzet velem középiskolában, minden reggel 5:30-kor keltem, kilencedikben 4-5kor, tizedikben minden nap 5-kor, aztán az utolsó két évben, mivel kevesebb órám volt, néha 2-3kor értem haza. Átszállás, legalább fél óra várakozás abban a városban, ahol átszálltam, de én szerettem. Nekem teljesen átállt az agyam arra, hogy átgondoljam, mit meddig csinálhatok, ami annyiból nagyon jó, hogy egyetemen is bejárós leszek. Sokan abból a városból mentek, ahol átszálltam, de ők nem bírták az utazgatást. Szóval ez nagyon nagyon egyénfüggő. (már off topic, de hátha valaki ilyen dilemmában van)
2018. szept. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!