Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt bioszre miből érdemes...

Emelt bioszre miből érdemes készülni annak, aki nem nagyon tanult előtte biológiát?

Figyelt kérdés
Közgazdasági középsuliba jártam, és nem nagyon tanultunk bioszt. De most felvételizni szeretnék a SZTE-ETSZK gyógytornász szakára és bioszból csinálnék érettségit. Igazából olyan könyvek kellenének, amiből meg tudom tanulni a 2,3 vagy 4 év biológia anyagát. Illetve, ha ez megvan, akkor valamilyen könyvből rákészülni magára az érettségire. Előre is köszönöm.
2010. jan. 9. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Amik szerintem jók:

Mozaikos könyvek

Panemsulis könyv ( [link]

Biológia I-II. (Szerényi féle), de ez elég nagy és drága, sok plusz infót tartalmaz, csak nagyon elvetemülteknek ajánlott:)

Szerintem ezek közül vedd meg vmelyiket:)

Szóbelire pedig: [link]


OKM honlapján fent vannak a régebbi érettségik, azokat érdemes megcsinálgatni

Szintén az OM honlapján megtalálod a a követeményrendszert, az alapján érdemes tanulni.


Van még egy két bioszos oldal, ha érdekel írj e-mailt és elküldöm a címeket.

2010. jan. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Éljen a Szerényi! :D Engem tanít is, és nagyon jó könyvei vannak! Van nekik biológia tagozathoz való könyvük is, meg egy ilyen nagy zöld feladatgyűjtemény.
2010. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok:) Jó nagy mázlid lehet, ha ő tanít:)

Amúgy tényleg az a legjobb könyv, csak sokkal több van benne, mint ami érettségire kell:)

2010. jan. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!