Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű történelem...

Barbixo kérdése:

Emelt szintű történelem érettségi?

Figyelt kérdés

2011-ben érettségiztem. Akkor a középszintű történelem érettségim 83%-os lett. A gimnázium után már nem is tanultam többet törit, viszont jövőre szeretnék jelentkezni a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre és ott főleg a pontok miatt is kellene ez az emelt szintű érettségi. A kérdésem a következő lenne: ha idén szeptemberben elkezdenék készülni a májusi emelt szintű történelem érettségire, akkor ez a néhány hónap elég lenne úgy, hogy már három éve nem is tanultam ezt a tantárgyat, illetve mindemellett még készülnöm kellene az ápolói vizsgámra és egy közép vagy emelt szintű angol nyelvvizsgára is?

Segítségem nem lenne, szóval mi segíthetne a felkészülésben?

Mennyire különbözik a közép- és emelt szintű töri érettségi? Mennyire nehéz?



2014. júl. 26. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

sokkal nehezebb az emelt egyébként.

Én fél év alatt készültem fel az emelt törire úgy hogy déltől kb délután 5ig tanultam

Száray könyvekből, és ehhez csináltam feladatokat.


Simán fel lehet készülni, a nyelvvizsga pedig azon múlik hogy milyen jo a nyelvérzéked.

Idén szerencsére engem felvettek, tavaly ezért emelteztem.

2014. júl. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Én idén emelteztem töriből,úgy,hogy 4 év alatt kb semmit nem tanultam , dolgozatot alig írtunk, vagy azt is kipuskáztuk. Október végén kezdtem tanulni, mellette gyakorlófeladatokat végeztem , és esszéket is írtam.

A legtöbb anyag új volt nekem, de szerettem tanulni, eleinte nehéz volt és káosznak tűnt a rengeteg évszám stb de aztán úgy belejöttem,hogy simán ment. Jelesre érettségiztem belőle most májusban , és felvettek egyetemre! :)

Vágj bele, hidd el megéri! Bár azt hozzáteszem,hogy kitartónak kell lenned, mert sok az anyag , és soka forrás, emellet sok feladat van amiben erősen kell az összefüggésekre stb-re koncentrálni.Az idei emelt töri írásbeli nagyon nehéz volt , de ha tanult az ember akkor ment .:)

SOk sikert!

20L

2014. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

En is idén emelteztem toribol. Gimi első 3 évében szinte semmit nem tanultam belőle, 12. Év elején jöttem rá, hogx földrajz-töri szakos tanár szeretnek lenni. Tanultam rá, de érettségi elott bő egy hónappal elveszítettem édesanyám, úgyhogy gondolhatjatok, milyen klassz lelki állapotban voltam/vagyok most is. Mindent összevetve nekem 49% lett! de en örülök neki! mert bejutottam az egyetemre és amúgy is tudom, hogy bennem sokkal több van.


Szóval szerintem fel lehet készülni az emelt torire, nem a világ vége, ha pedig nyelvvizsgázni akarsz, akkor menj egy emeltre és az középfokú nyelvvizsgát is ad. Jobban megéri, mint fizetni érte.

2014. júl. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!