Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ORVOSISOK! Sobotta vagy...

ORVOSISOK! Sobotta vagy Szentágothai atlasz?

Figyelt kérdés

Elsőéves leszek fogorvosin,és sokan mondták, hogy az anatómiai atlaszra mindenkinek szüksége van. Ti melyiket ajánljátok? Mi a kettő közti különbség? A szentágothai lényegesen olcsóbb,viszont an annyira jó,mint a sobotta?

Kérem,írjatok véleményeket! :))



#sobotta #anatómia atlasz #orvosi anatómia
2014. júl. 31. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nalunk fogorvosin mindenkinek Sobottaja volt, legalabbis en soha senkinel nem lattam Szentagothait.
2014. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amugy ev elejen a konyvkiadoknal vannak akciok, vagy elso heten hasznalttankonyv borze, meg fb-on is van elado orvosi tk-ek csoport, ahol olcsobban talalsz sobottat. Megveszed, utana 2 ev mulva, ha minden jol megy siman el tudod adni :)
2014. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Machen ***** válasza:

A Sobotta nagyon jó atlasz, de kb 40,000 újonnan, a Szentágothaiban a képek sok helyen csúnyák, nehezen felismerhetőek, én a Szentágothait nem ajánlom.


Nekem Sobottám volt

2014. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mindkettőből meg lehet tanulni az anatómiát ötösre. Nekem Sobottám volt, mert akkor még a Szentágothai fekete-fehér volt, és az nekem kevésbé volt átlátható. De már az is színes. Bár szerintem a Sobottában szebbek a képek, de a Sentágothai is tökéletes. Nálunk volt olyan, aki még a nagyszülei atlaszából tanult, az is megfelelt a célra.

Neked kell tudni, mit bír el a pénztárcád.

Itt amúgy bele lehet lapozni mindkettőbe:

[link]

2014. júl. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettő atlaszt ismerem, és szerintem a Szentágothai jobb, könnyebb belőle tanulni, és az sem elhanyagolható szempont, hogy a funkcionális anatómia könyv, ami a tankönyved lesz, az ehhez az atlaszhoz íródott. Olyan sorrendben tárgyalja a dolgokat, ahogy az atlaszban is jönnek a dolgok. A Sobottában meg lehet össze-vissza lapozgatni, meg váltogatni a 2 kötetet, mire az ember megtalálja azt az egy kis képletet, amit éppen keres... Orvosgenerációk tanultak az Szentágothaiból, és tekintve, hogy az anatómia nem változik, ezért nyugodtan megbízhatsz benne
2014. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok, még annyit akartam, hogy én is fogorvosin vagyok, és igenis többen is használták a Szentágothait :)
2014. júl. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönööm :)
2014. júl. 31. 18:32
 8/11 A kérdező kommentje:

És az szerintetek megéri,ha a sobottát 30e alatt be tudom szerezni? Utolsó kommentelő: a szentágothai is körülbelül ennyibe kerül,nem?

ÉS szegeden melyiket ajánlják?

2014. júl. 31. 18:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd már el, hogy tök mindegy:D Szegedre járok, én írtam a 4. választ. Lapozz bele mindkettőbe, és azt vedd meg, amelyik szimpatikusabb, ennyi. Nem ezen fog múlni az anatómia jegyed.

Amúgy sem érdemes most beszerezni a könyveket, mert év elején alapból jár 10% kedvezmény, plusz még jegyzettámogatást is kapsz.

2014. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem se az ara legyen a donto, vard ki az elso, masodik hetet, gyakorlatvezeto el szokta mondani, o mit ajanl. Nalunk soten a sobottat preferaljak, de lehet szegeden meg a szentagothait.

Nekem amugy a Yokochi volt a kedvencem, szerintem az a leghasznosabb, de azt csak kiegesziteskent ajanlom, mert az alapokat az elejen inkabb a Sobottabol/ Szentagothaibol erdemes.

2014. júl. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!